Skip to Content

شناسه : 35230770
حجت‌الاسلام حیدریان:


حجت‌ الاسلام و المسلمین حیدریان در جمع بسیجیان اردکانی با اشاره به ملاک انتخاب مسئولین و کارگزاران نظام، تاکید کرد: ما نه به چپ اعتماد داریم و نه به راست فقط به رهبر معظم انقلاب اسلامی اعتماد داریم.

به گزارش اردکان گویا؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین حسین حیدریان» در جمع بسیجیان گردان‌های بیت‌المقدس شرکت‌کننده در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌ الله (ص) 2 در شهرستان اردکان، گفت: رزمایش، یعنی اعلام آمادگی و نمایش قدرت در برابر تهدیدات دشمن در عرصه‌های نظامی، فرهنگی و اقتصادی.

وی، افزود: در عرصه نظامی به لطف خدا و همت جوانان انقلابی کشور خوش درخشیدیم. بعضی‌ها به‌جای اینکه بگویند چرا بقیه در زمینه‌های دیگر کم‌کاری کرده‌اند تلاش‌ها و موفقیت‌های عرصه نظامی را زیر سؤال می‌برند و می‌گویند چرا کاری کرده‌اید که دشمن از دست شما عصبانی است؟

استاد حوزه علمیه، گفت: مقام معظم رهبری در عرصه اقتصادی موضوع حمایت از کالای ملی را مطرح کرده‌اند. جهاد، کار سرنوشت سازی است که اگر خوب انجام نشود ضربه‌پذیری ما چند برابر می‌شود. امروز در بحث اقتصادی چیزی را که فرماندهی معظم کل قوا دستور داده‌اند حمایت از کالای ایرانی است. عقل ما هم همین را حکم می‌کند.

وی، افزود: رهبر معظم انقلاب در این زمینه هم تولیدکنندگان را به عرضه کالای بهتر تشویق کردند و هم مردم را به مصرف این کالاها تشویق کردند. هرکسی باید در حد توان خود فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را گسترش دهد. به‌دردنخور بودن کالای ایرانی نباید شعار و گفتمان ما شود. برخی از سودجویان با استفاده از تفکر اشتباه به‌دردنخور بودن کالای ایرانی اجناس داخلی را با برند خارجی با چند برابر قیمت به ما عرضه می‌کنند. تولید کشور ما زمانی به سمت سراشیبی حرکت کرد که کارگاه‌ها و بنگاه‌های زودبازده و کوچک را دست‌کم گرفتیم.

حیدریان، گفت: مهم‌ترین کاری که دشمن امروز برای ما برنامه‌ریزی کرده است ایجاد ناامیدی در جامعه است. امروز پس از گذشت چهل سال از انقلاب، یک بازیگر و یا یک نماینده و مسئول دیگر می‌گوید حالا پس‌ازاین چهل سال این انقلاب به چه دردی خورده است؟ این همان نقشه دشمن برای القای نا امیدی در مردم است. بزرگ‌ترها و افرادی که سن و سالی از آن‌ها گذشته است اگر گذشته انقلاب را برای جوانان و نوجوانان نگویند خیانت است.

وی، اظهار داشت: چرا کسانی که پیشرفت‌های آمریکا را توی سر ما می‌زنند گزارش و آمارهای منتشرشده از سوی مراکز علمی معتبر جهانی را که حتی چشم دیدن ما را ندارند بررسی نمی‌کنند که رتبه علمی ایران در جهان چگونه است. آن‌ها صنعت خودروی ما را که در دست آدم‌های متعهد، دین‌دار و انقلابی نیست را با سایر کشورها مقایسه می‌کنند. چگونه یک کشور نوپای چهل‌ساله را که اطراف آن تهدید وجود دارد ماهواره می‌سازد، موشک ماهواره‌بر هم می‌سازد، درزمینهٔ هسته‌ای نیز با سرعت وحشتناک خود را به رتبه‌های بالا می‌رساند. سرعت پیشرفت جمهوری اسلامی ایران چندین برابر کشورهای بزرگ دنیاست.

وی، گفت: زمینه‌های ایجاد نا امیدی عبارت‌اند از؛ ندیدن دارایی‌ها و پیشرفت‌ها، نا خودباوری، ناکارآمدی کارگزاران نظام دینی، ناصالح بودن برخی از نیروها و بی‌اعتمادی به وعده پروردگار. دشمن به جامعه ما القا می‌کند که نمی‌توانیم پیشرفت کنیم و روی پای خودمان بایستیم. دشمن توانایی‌ها و حرکت رو به رشد کشور ما را سانسور می‌کند.

استاد حوزه علمیه، گفت: ما وظیفه‌داریم که در انتخاب کارگزاران دقت کنیم تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند. کارگزاران باید کارآمد و متخصص باشند و جهادی کار کنند. مسئولی که در اولین اقدام بخواهد دکور اتاق کارش را تغییر دهد به درد کار نمی‌خورد. باید سابقه افراد منتخب را بررسی کرد که کجا بزرگ‌شده‌اند و چه دغدغه‌ای دارند. در اوضاع اقتصادی کنونی فریب فرافکنی‌ها را نخوریم. هرکسی نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد مشکلی را حل کند و می‌خواهد که مردم متوجه نشوند حاشیه درست می‌کند. تعداد زیادی از نمایندگان طرح شفافیت رأی نمایندگان را امضا کرده بودند اما تعداد کمی به آن رأی دادند این عملکرد نتیجه تکرار و درست رأی ندادن است. مابعد از انقلاب مجلسی ضعیف‌تر از این مجلس نداشتیم. در این اوضاع اقتصادی دغدغه نمایندگان ما برداشتن حصر فتنه‌گرانی است که هشت ماه مملکت ما را به آشوب کشاندند.

حیدریان، تصریح کرد: ما انتقاد می‌کنیم ولی باادب و صریح. ما در همه عرصه‌های نظامی، اقتصادی و فرهنگی گوش‌به‌فرمان رهبری نظام هستیم. نباید به دشمن دل ببندیم. دشمن بدعهد است. باید سطح بصیرت خود را بالا ببریم. در انتخاب‌ها باید حرف‌های مسئولین و عملکرد آن‌ها را در کنار مواضع رهبری قرار دهیم و با آن بسنجیم. ما نه به چپ اعتماد داریم و نه به راست فقط به رهبر انقلاب اعتماد داریم. اگر رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس، رئیس‌جمهور و هیئت دولت شل و ناکارآمد هستند تقصیر رهبری نیست. ایشان مدام از آن‌ها حمایت و دفاع می‌کنند و منتقدان آن‌ها را آرام می‌کنند. رهبر انقلاب سپر بلای آن‌ها شده است.

وی در پایان، اظهار داشت: ما به‌ عنوان نیروهای بسیجی اعلام می‌کنیم که همه بسیجیان شهرستان اردکان آمادگی دارند که در همه عرصه‌ها به کمک دولت بیایند و مسائل حزبی، سیاسی و جناحی را در این زمینه دخالت نمی‌دهیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین