Skip to Content

شناسه : 35799900


مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار «مدیریت بحران؛ جامعه تاب آور» با حضور جمع کثیری از دانش آموزان به صورت نمادین در مدرسه شهید ذبیح الله عاصی زاده شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان در حاشیه برگزاری این مراسم با بیان اینکه این مانور را به منظور حساس سازی دانش آموزان به مقوله حوادث طبیعی و آشنایی مقدماتی با اصول کمک های اولیه در چنین حوادثی برگزار نموده ایم، اضافه کرد: خانواده ها و انجمن های اولیاء و مربیان با آموزش های گسترده نقش بیشتری در این آشنایی خواهند داشت.

«جواد کمال آبادی» در ادامه، تصریح کرد: دانش آموزان نیز با مانورهایی که در مدارس برگزار می شود گرایش بدین سمت پیدا خواهند کرد که این آموزش ها را از طریق طرح ملی دادرس فرا بگیرند و سپس به عضویت کانون های دانش آموزان هلال احمر درآمده و به صورت کامل فرا گیرند.

در طی سال گذشته به موجب اجراء طرح دادرس بیش از یک هزار دانش آموز اردکانی آموزش دیده و نیز امسال این دوره در 12 آموزشگاه اردکان در حال اجراء است.

این مانور با همکاری فرمانداری، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس 115، نیروی انتظامی و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان برگزار شد.

در این مانور دانش آموزان با نحوه صحیح پناهگیری، خروج ایمن، اطفاء حریق، انتقال مصدومان و نقاط ایمن مدارس آشنا شدند.


آخرین عناوین آخرین عناوین