Skip to Content

شناسه : 31356531
سرگروه حلقه صالحين در جمع بانوان عاشورايي مطرح کرد؛


سرگروه حلقه صالحين گفت: بیانات آقا را بعد از هر سخنرانی مطالعه کنید تا بتوانید دغدغه های آقا را شناسایی و در راستای آن قدم بردارید.

به گزارش اردکان گویا؛ مربی و سرگروه حلقه های صالحین حوزه یک روح الله در جمع بانوان عاشورایی در سینما هویزه اردکان در خصوص فعالیت فعالین فرهنگی گفت: خصوصیتی باید در بین فعالان فرهنگی باشد که اگر وجود نداشته باشد هیچ یک از کارهای فرهنگی انجام نمی شد و اگر وجود داشته باشد باعث جدیت در کار می شود و این خصوصیت چیزی جز دغدغه داشتن نیست اگر انسان دغدغه داشته باشد کاری انجام می دهد و اگر نباشد کاری انجام نمی شود.

حامد کمالی افزود: حال چرا این خصوصیت در فعالین فرهنگی کم و در امثال حضرت اقا و ولایتمداران حقیقی خیلی قوی است؟ بخاطر درک رسالت تاریخی. با این توضیح که از 124 هزار پیامبر فقط در زمان پیامبری حضرت محمد(ص) حکومت اسلامی تشکیل شده است. بعد از حدود پنجاه سال وقتی انقلاب اسلامی پیامبر اسلام منحرف شد دیگر ما شاهد حکومت اسلامی نیستیم تا زمان امام خمینی در سال 1357 و این یعنی دومین حکومت اسلامی. این انقلاب دوم توسط امام خمینی برگزار شده است. 

وی ادامه داد: پس اگر در کار فرهنگی ذره ای کوتاهی کردیم زحمات این همه پیامبران و ائمه و شهدا و امام خمینی را به هدر داده ایم و اگر به این مسئله فکر کنیم دغدغه ایجاد می شود. اگر ما جایگاه تاریخی خودپردازیم؟!

کمالي ادامه داد: نهی منکر از مسئولین کجاست؟ چرا هیچ گروهی برای نهی منکر از مسئولین وجود ندارد؟ چرا هیچ ترسی برای امضای پروژه های اشتباه وجود ندارد؟ چون همه ما مشغول کارهای فرهنگی خودمان هستیم و به مواردی چون مطالبه گری از مسئولین توجه نداریم. در حالیکه در نگاه حضرت آقا بالاترین نهی از منکر، نهی از منکر در رده مسئولان است و مصادیقی چون حجاب و عفاف در مرتبه پایین تر قرار دارد.

وی عنوان کرد: کارهای فرهنگی ما منقطع از «ولی» است، اما نا امیدتان نمی کنم، اگر میخواهید نظرتان به ولی زمان نزدیک شود تنها راهش مطالعه است، اگر وقت مطالعه ندارید بیانات آقا را بعد از هر سخنرانی مطالعه کنید تا بتوانید دغدغه های آقا را شناسایی و در راستای آن قدم بردارید. امثال شهید حججی اینگونه بودند. 

خداوند متعال ان شاء الله روز به روز نگاه ما را بیشتر و بیشتر به نگاه ولی مان پیوند بزند.


آخرین عناوین آخرین عناوین