Skip to Content

شناسه : 35489408
خامسی هامانه مطرح کرد


مراسم تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی در یزد با حضور معاون امور سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی استانداری یزد؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این مراسم با بیان اینکه اولین قصه‌گوی عالم هستی خدای متعال است، گفت: در قر‌آن کریم به عنوان آخرین کتاب آسمانی و مهمترین کتاب دینی ما مسلمانان اولین قصه ها را از زبان پروردگار متعال می شنویم و خداوند در قالب داستان سخن حق خود را به بشریت عرضه می کند.

"فخرالسادات خامسی هامانه" قصه گویان را اندیشمندان موثر در انتقال باورها و هنجارهای ‌دینی، فرهنگی و اجتماعی به نسل‌های آینده دانست و ادامه داد: فرهنگ غنی ایران اسلامی سرشار از داستان ها و قصه های عبرت آموز است.

وی، افزود: قصه در واقع فطرت پرسشگر کودکان و نوجوانان را پاسخ می دهد و از قدیم در جهان و در بین همه سنین جایگاه خاصی داشته است.

خامسی هاما‌نه همچنین به جایگاه قصه و قصه گویی در فرهنگ و گویش یزدی اشاره و خاطرنشان کرد: قصه جایگاه بسیار خاصی در حوزه تعلیم و تربیت دارد و همان نقشی را در پرورش روح کودک و نوجوان ایفا می‌کند که ورزش در پرورش جسم برعهده دارد.

گفتنی است که در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از برگزیدگان مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی استان یزد تجلیل و تقدیر به عمل آمد.


آخرین عناوین آخرین عناوین