Skip to Content

شناسه : 33503385
کارگردان جوان اردکانی؛


کارگردان اردکان گفت: در ساخت این فیلم مسئولین اردکان تا حد مطلوبی در ساخت فیلم حمایت کردن ولی قطعا این حمایت ها ایده آل نیست و باید خیلی بهتر از این ها از جوانان خوش ذوق اردکانی حمایت کنند.

به گزارش اردکان گویا؛ فیلم +Bدر اردکان اکران شد. این فیلم که توانسته است نظر بسیاری از کارگردانان را به خود جلب کند ساخته کارگردان جوان اردکانی است که تا به حال فیلم های بساری را کارگردانی کرده و این  فیلم ها تواسته اند به جشنواره راه پیدا کنند. پس از اکران این فیلم و استقبال خوب همشهریان از این فیلم به سراغ این کارگردان جوان و مسئول بسیج هنرمندان رفتیم تا کمی بیشتر با این فیلم و کار وی آشنا شویم.

رضا صفدر خان متولد اردکان و مسئول کانون بسیج هنرمندان اردکان که تا بحال چندین فیلم را کارگردانی کرده اند. وی در خصوص ساخت فیلم+B گفت: ساخت فیلم B + تقریباً از مهرماه سال 95 آغاز شد و در اردیبهشت 96 مراحل پایانی خود را گذراند ، در واقع ما از زمانی که ایده و طرح این فیلم به ذهنمان رسید تا زمانی که تدوین و صداگذاری آن انجام شد یک پروسه 8 ماهه را طی کردیم.

وی با اشاره به موضوع فیلم افزود: این فیلم به یک معضل اجتماع می پردازد و در واقع تقابل بین انسانیت و هوای نفس را به تصویر می کشد،بازیگران اصلی این فیلم بومی نیستند اما تعدادی بازیگر اردکانی در فیلم نقش آفرینی می کنند.

این کارگردان بسیجی در خصوص رضیات خود از این اثر ادامه داد: وقتی اساتید حوزه فرهنگ و هنر، هنرمندان و عموم مردم از فیلم راضی هستند قطعا من هم از فیلمم راضی خواهم بود، اردکان پتانسیل هنری خوبی دارد به خصوص در زمینه فیلمسازی اما باید بیش از این ها در این شهرستان به فیلمساز توجه و حمایت شود .

وی اظهار داشت: موضوع های مختلفی برای کارگردانی مد نظر داشتم اما دلیل انتخاب این موضوع برای فیلمم دغدغه شخصی بود که خودم نسبت به این معضل اجتماعی داشتم و میتوانستم از دروازه فیلم به خوبی آن را بیان کنم. خوشبختانه مردم اردکان هم برخورد خوبی با ما داشتند و واقعا ما را در ساخت فیلم همیاری و کمک کردن و به همین دلیل بنظرم فیلم ساختن در اردکان سخت نیست.

مسئول کانون بسیج هنرمندان اردکان تاکید کرد: در ساخت این فیلم مسئولین اردکان تا حد مطلوبی در ساخت فیلم حمایت کردن ولی قطعا این حمایت ها ایده آل نیست و باید خیلی بهتر از این ها از جوانان خوش ذوق اردکانی حمایت کنند.

وی در خصوص استقبال مردم در زمان اکران فیلم افزود: استقبال مردم و هنرمندان اردکان واقعا بی نظیر بود و سالن سینما هنر اردکان بیش از حد ظرفیت پر شده بود، حضور مسئولین بلندپایه استان و شهرستان نیز در این اکران مایه دلگرمی بود.

صفدرخان در پایان گفت: این فیلم اکنون به عنوان نماینده ایران در پنج جشنواره بین المللي آمریکا ، فرانسه و ژاپن حضور دارد.

انتهای پیام/ر

 


آخرین عناوین آخرین عناوین