Skip to Content

شناسه : 32850908
امام جمعه موقت اردکان:


امام جمعه موقت اردکان با اشاره به سنگینی سانحه غرق شدن کشتی سانچی، گفت: علت حادثه غرق شدن نفتکش سانچی باید مشخص شود.

به گزارش اردکان گویا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدکاظم حسینی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردکان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی به بیان فضیلت خدمت به پدر و مادر و آثار آن در زندگی انسان پرداخت و گفت: رعایت حق پدر و مادر یکی از نشانه‌های تقواست.

وی با اشاره به توطئه دشمن برای حذف پدر و مادر افزود: دشمن قصد دارد که با فرهنگ ازدواج مبارزه کند و با ترویج ازدواج‌های غیرشرعی و ترک فرزند آوری در جامعه مردم را از شناخت جایگاه پدر و مادر دور کند.

امام‌جمعه موقت اردکان از پیامبر مکرم اسلام و حضرت علی (علیه‌السلام) به‌عنوان افضل‌ترین پدر و مادر امت اسلام یادکرد و گفت: کسی که حق آن‌ها را بشناسد و از آن‌ها اطاعت کند می‌تواند جایگاه خود را در بهشت انتخاب کند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: باید حق امام معصوم و پیغمبر خدا را بشناسیم و بدانیم که اطاعت از آن‌ها لازم است و اگر چیزی را به ما گفتند چون‌وچرا در آن نیاوریم. اگر در روایات ما در مورد موسیقی حرام و یا ناهنجاری‌های اجتماعی این‌همه مذمت شده است ما باید بدانیم که ائمه و پیامبر معصوم هستند و آنچه می‌گویند از جانب خداوند است و از روی هوای نفس حرف نمی‌زدند.

حجت‌الاسلام حسینی پور گفت: تقوای الهی اقتضا می‌کند که انسان اهل احتیاط بوده و نسبت به امام معصوم تسلیم باشد و هرچه او بگوید را بپذیرد. اگر بخواهیم درجایی برنامه‌ای اجرا کنیم اگر دلیلی که باعث شود این کار واجب شود وجود ندارد و یا بار منفی و مضراتی دارد چرا باید برای اجرای آن دغدغه داشته باشیم و به بهانه‌های مختلف آن را اجرا کنیم که آثار ناخواسته‌ای داشته باشد.

وی با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت عقیلهِ بنی‌هاشم حضرت زینب کبری (سلام‌الله علیها) و روز پرستار از زحمات و تلاش‌های پرستاران تشکر و قدردانی کرد.

امام‌جمعه موقت اردکان گفت: کسانی هستند که عنوان پرستار را ندارند؛ اما حقیقتاً همه زندگی آن‌ها همراه با پرستاری از مریض است مانند خانواده‌هایی که از معلولین نگهداری می‌کنند و همسران جانبازان عزیز که حقیقتاً پرستار هستند و این افتخار رادارند. باید جایگاه پرستاران را قدر بدانیم.

وی در پایان با اشاره به حادثه غرق شدن کشتی نفت‌کش ایرانی سانچی و تسلیت به خانواده‌های دریانوردان و همه ملت ایران گفت: درخواست داریم که به‌زودی عواملی که در این حادثه مقصر بودند و علت این سانحه مشخص شود. این دریانوردان درراه خدا و برای خدمت به کشور زحمت می‌کشیدند.

 

خبرگزاری فارس


آخرین عناوین آخرین عناوین