Skip to Content

شناسه : 31905644
امام جمعه اردکان مطرح کرد:


امام جمعه اردکان مطرح کرد:عربستان قصد جبران شکست های خود در حمایت از داعش را دارد و هدفش کشاندن این اختلافات به لبنان است.

به گزارش اردکان گویا؛خطیب نماز جمعه اردکان در خطبه ی اول نماز جمعه به معرفی شخصیت های جابر بن عبدالله انصاری و عطیه پرداخت:در فضائل شخصیتی این دو بزرگوار احادیثی از ائمه موجود است،هر دو از جمله افرادی بودند که روز اربعین خود را به کربلا رسانند.

وی در ادامه افزود: پیامبر فرمودند:هرکس به کار قوم و گروهی راضی باشد در کارشان شریک است اما اگر فردی در جمعی حضور داشته باشد اما به کار آن جمع راضی نباشد شراکتی در آن کار برایش به حساب نمی آید وهمچنین فردی که قوم و گروهی را دوست داشته باشد با همان ها محشور خواهد شد.نیت ها و پیروی در امورات زندگی بسیار تاثیر گذار است.

وی در ادامه در خصوص زیارت امام حسین (ع) تصریح کرد: امام باقر (ع) فرمودند:از جانب ما اهل بیت،شیعیان را امر به زیارت امام حسین (ع) کنید.هر فردی که به امامت امام حسین (ع) عقیده دارد باید به زیارت امام حسین (ع) رود.زیارت امام حسین (ع) موجب افزایش رزق و عمر و دور کردن بلا و مصیبت می شود.

وی افزود:راهپیمایی روز اربعین اجتماع میلیون ها انسان از ادیان مختلف و خلق حماسه ای بزرگ و خواری در چشم دشمنان است.ان شاء الله موجب تثبیت شیعه وزمینه به قدرت رسیدن مظلومان و مسلمانان در تمام جهان خواهد شد.

در خطبه دوم حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر با اشاره به هفته ی کتاب و کتابخوانی و رحلت عالم بزرگ علامه طباطبایی تصریح کرد: سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین است و شاید بتوانیم بگوییم مایه ی آبروریزی است.بخشی از این معضل برمی گردد به گرانی کتاب و مسائلی از این دست اما بخش دیگر،مربوط است به تنبلی و سستی ما که متاسفانه بدترین نوع تنبلی است و خسارت زیان باری به بارآورده است.

وی در ادامه افزود:جامعه وقتی از نظر فرهنگی رشد می کند که مطالعه کار روزانه مردم باشد. ارتقاء فرهنگ در هر جامعه ای با افزایش سطح مطالعه مردم ارتباط دارد و اصلا بدون ترویج مطالعه و فرهنگ کتابخوانی ارتقاء فرهنگ امکان پذیر نیست.البته مطالعه کتابهای درست نه هر کتابی،ضمن اینکه انسان باید با کتاب خوب سر و کار داشته باشد باید با انسانهای اهل مطالعه نیز نشست و برخاست داشته باشد.

در حدیثی از امیرالمومنین آمده است: کسی که با کتاب ارامش پیدا می کند هیچ چیزی نمی تواند ارامش او را بهم زند.اگر می خواهید در این دنیای پر هیاهو به آرامش نسبی دست پیدا کنید کاری کنید که با کتاب و مطالعه مانوس شوید .

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مطالعه و ترویج آن بیان کردند:گاهی که به ذهنم می اید سطح مطالعه مردم ما چقدر ضعیف و کم است سینه ام درد می گیرد.

مسئولین امر و مردم شریف باید با همتشان مطالعه را ترویج دهند و ان شاء الله متناسب با این هفته کارهای خوبی شروع شود.

ایشان در ادامه به بیان وضعیت عربستان سعودی پرداختند: در عربستان سعودی با دستگیری حدود 40 نفر از شاهزادگان و بعضی از مسئولین و وزراء پیشین و سقوط بالگرد حامل چند تن از شاهزادگان که مخالف با حکومت بودند و رسیدن موشک یمنی ها به فرودگاه ریاض پایتخت عربستان،همه موجب بحرانی شدن اوضاع عربستان شده است.

وی افزود:عربستان رقابت شدیدی در جذب مسلمانان با ایران دارد اما در تمام عرصه ها عربستان از ایران عقب است،اگر ملاک اسلامی بودن حکومتها باشد ده ها برابر حکومت مان اسلامی تر است اسلامی بودن که تنها در نماز نیست.اگر ملاک مردمی و مردم سالاری باشد میلیون ها برابر جلوتر هستیم،مردان عربستانی صندوق رای ندیده اند چه برسد به زنان عربستانی.

اگر ملاک پیشرفت های صنعتی و تکنولوژی باشد قطعا کشور ما پیشرفته تر است.عربستان به دلیل ارتباطات قویش با غرب تنها وارد کننده است و نمی تواند تولیدی داشته باشد.استسمارش کردند پول و نفتش را چپاول می کنند و در مقابل تولیدات داخلی خود را وارد عربستان می کنند.

 و اگر ملاک استکبار ستیزی و مبارزه با امریکا و اسرائیل باشد که دیگر هیچ!!!

وی در ادامه تصریح کرد:وجه امتیاز عربستان که خیلی روی آن مانورو می دهد سنی بودن مسلمانانش است.این سنی بودن یک امتیاز می باشد چرا که جمعیت سنی بسیار بیشتر از  جمعیت شیعه در جهان است.عربستان جنگ خود با ایران را به شیعه و سنی بودن ارتباط می دهد.

وی در خصوص صدر حریری نخست وزیر لبنان افزود:صدر حریری متولد عربستان،در ریاض به دنیا امده،شناسنامه و گذرنامه اش عربستانی است.ناگهان در سفرش به کشور عربستان نطقی می کند و در نطقش از نخست وزیری لبنان استعفا می دهد.در نطق خود القا می کند که علت استعفای من دوگروه ایران و حزب الله می باشد.ایران با متحد داخلی خود در لبنان یعنی حزب الله به گونه ای عمل می کند که من نخست وزیر نمی توانم در لبنان کاری انجام دهم و علت استعفای خود را به گردن ایران و حزب الله می اندارد.تردیدی نیست که این هم از جانب عربستان است. عربستان با تمان توان قصد سرکوب شیعه را دارد.

وی افرود:به نظر می رسد که عربستان می خواهد انتقام شکست های خود در حمایت از داعش و انتقام شکست های داعش در عراق و سوریه را بگیرد و این اختلاف و دعوا را به لبنان بکشاند تا این منطقه را دچار آشوب کند. اما پاسخ علمای بزرگ لبنان، حمایت از مظلومین و ایستادگی در مقابل داعش است و بیان می کنند که این مسائل ارتباطی به شیعه و سنی بودن ندارد.

ما نیز باید هوشیار و بیدار باشیم.مبادا عده ای بخواهند با اختلاف افکنی بین شیعه و سنی در میدان دشمن یعنی عربستان بازی کنند.

وی در پایان افزود: 27 ماه صفر روز وقف است و به همین دلیل هفته آخر ماه صفر را هفته وقف نامیده اند. اولین واقف در عالم اسلام پیامبر (ص) و اولین متولی وقف امام حسن مجتبی(ع) بودند. وقف آثار و برکاتی دارد البته امروز برخی از قوانین موجود در اوقاف موجب نارضایتی مردم شده اما نباید این موارد موجب شود شما مردم از اصل وقف غافل شوید.لازم به ذکر است که این قوانین موجب حفظ بسیاری از موقوفات و تضمین موقوفات در آینده شده است.در گذشته ای نه چندان دور متاسفانه بسیاری از زمین های وقف تبدیل به ملک شد و کسانی روی آنها ساختتد و گرفتند و خوردند و بردند.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین