Skip to Content

شناسه : 16707894
سخنگوی سابق وزارت امور خارجه:


سخنگوی سابق وزارت امور خارجه گفت:ارائه قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران،توسط دولتی که خودش یکی از ناقضان شاخص حقوق بشر است،مضحک و بی اعتبار است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ حمید رضا آصفی در گفتگو با صبح توس،درباره ارائه پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی توسط عربستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت:عربستان در تمامی زمینه ها،یکی از کشورهای شاخص نقض کننده حقوق بشر است.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه افزود: عربستان سعودی در انتخابات، محدود کردن بانوان، سیاست های تبعیضی علیه قومیت های مختلف و هر حوزه ای در خصوص حقوق بشر را که در نظر بگیریم، جزء سه کشور اول ناقض حقوق بشر در دنیا است.

آصفی تصریح کرد: اینکه عربستان برای محکوم کردن یک کشور در حقوق بشر پیش قدم می شود، یک اقدام مضحک است و در تاریخ روابط بین الملل بی سابقه می باشد.

وی با بیان اینکه عربستان در جایگاهی نیست، که چنین اقداماتی انجام دهد، اظهار کرد: متاسفانه عربستانی ها در روابط دوجانبه بسیار غیرمسئولانه و نابخردانه عمل می کنند.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه بیان کرد: عربستان باید مراقب باشد، که با جمهوری اسلامی که یک کشور اسلامی و همسایه اوست و اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند، مسئولانه برخورد کند و با اقدامات بچه گانه پل های پشت سرش را خراب نکند.

آصفی تصریح کرد: امیدواریم مسئولان عربستانی به فکر منافعشان باشند و از این اقدامات خنده دار دست بردارند.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران باید از تمامی ظرفیت ها و ابزار دیپلماتیک خود در کمیته حقوق بشر سازمان ملل برای پاسخ قاطع به عربستانی ها بهره بگیرد.

وی تصریح کرد: باید کشورهای دوست را فعال کنیم و اجازه ندهیم چنین قطعنامه ای در صورت جدی شدن علیه جمهوری اسلامی ایران، تصویب شود.

آصفی در پایان گفت: با توجه به اینکه عربستان یکی از ناقضان حقوق بشر است، اگر چنین قطعنامه ای را هم ارائه و سازمان ملل آن را تصویب کند، بی اعتبار خواهد بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین