Skip to Content

شناسه : 17809809
حجت الاسلام مصلحی در یزد:


مصلحی اذعان داشت:عده ای می خواهند مشی امام(ره)را زیر سوال ببرند.کتاب می نویسند و کلاس می گذارند تا از نظر فقهی مسیر امام(ره)را زیر سوال ببرند که برای چه جنگ کردید؟ مسلمان کشی و شیعه کشی کردید؟تکان دهنده تر اینکه در خارج از کشور کتاب به زبان فارسی در همان مسیر انحرافی که خودشان می خواهند، نوشته می شود و بعداً از آن بهره برداری می کنند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از عصر فرهنگ؛ جلسه هم اندیشی روحانیون یزدی با حجت الاسلام حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس پیش از ظهر امروز در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد.
حجت الاسلام مصلحی در این جلسه با اشاره به حضور و نقش آفرینی روحانیت در دفاع مقدس گفت: متاسفانه در بحث روحانیت و  تاثیر گذاری و نقش این قشر در دفاع مقدس عقب هستیم و مجموعه ای نبوده است که در این راستا فعالیت داشته باشد.
وزیر سابق اطلاعات از شکل گیری هسته های اولیه روحانیون فعال در دفاع مقدس خبر داد و افزود: برنامه نخست این است که این هسته ها را راه بیاندازیم و در این هسته ها به راهکارهایی برای نشر ارزش های دفاع مقدس برسیم، اما یکی از مشکلات جدی ما این است که هنوز نسبت به احصاء ارزش های دفاع مقدس نیز کار نکرده ایم.   
وی ادامه داد: بعد از احصاء نوبت به نشر می رسد و هیچ مجموعه ای بیشتر از روحانیت نمی تواند نشر دهنده ارزش ها باشد.
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به گنجاندن درس دفاع مقدس در واحدهای درسی دانشگاه ها بیان داشت:  توافقنامه ای با شورای مدیریت حوزه امضا شده است که همانطور که در دانشگاه ها دو واحد درس دفاع مقدس تدریس می شود در حوزه هم متناسب با فضای حوزه این کار انجام بشود.
مصلحی اذعان داشت: عده ای می خواهند مشی امام(ره) را زیر سوال ببرند. کتاب می نویسند و کلاس می گذارند تا از نظر فقهی مسیر امام(ره) را زیر سوال ببرند که برای چه جنگ کردید؟ مسلمان کشی و شیعه کشی کردید؟ تکان دهنده تر اینکه در خارج از کشور کتاب به زبان فارسی در همان مسیر انحرافی که خودشان می خواهند، نوشته می شود و بعداً از آن بهره برداری می کنند.
وی اظهار داشت: اگر ما سند دقیق و درست ندهیم دشمن حقایق را تحریف می کند. می طلبد که دست به قلم شویم. ضد انقلاب و کسانی که با نظام مخالفند موسسه راه می اندازند و پول دولت را در راه های خلاف هزینه می کنند. روحانیت متعهد باید احساس وظیفه کند و با راه اندازی موسسات این هزینه ها را جهت دار کند.
 مصلحی در پایان تاکید کرد: امروز مثل دوران دفاع مقدس که احساس تکلیف کردیم و به میدان آمدیم در مباحث فرهنگی، دینی و سیاسی این نظام باید احساس وظیفه کنیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین