Skip to Content

شناسه : 34163674
امام جمعه اردکان:


امام‌ جمعه ی شهر اردکان با اشاره به این که نظام جمهوری اسلامی بر مبنای توحید و احکام شریعت اسلام بنا شده است، اظهار داشت: عدم اعتماد مردم به مسئولان نظام؛ خطر بزرگی است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی خطبه‌های نماز جمعه این هفته ی شهر اردکان، ضمن توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه با تبریک فرارسیدن سالروز بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) به بیان اهداف بعثت پیامبران پرداخت و گفت: اجرای عدالت، عدل و داد، تعلیم و تربیت انسان‌ها و مبارزه با امور جاهلی و خرافی ازجمله این اهداف است.

وی، افزود: هرچه جامعه ما به‌سوی علم و دانش و تزکیه انسان پیش برود در مسیر بعثت قرارگرفته است و در جامعه‌ای که خرافات وجود داشته باشد نمی‌توان آن جامعه را پیرو پیامبر اسلام دانست.

امام‌جمعه اردکان ضمن تأکید بر استفاده از فرصت معنوی روزهای پایانی ماه رجب اظهار داشت: عمر و وقت، بزرگ‌ترین سرمایه انسان است و باید از این سرمایه به‌درستی استفاده کرد تا حسرت آن را نخوریم.

وی در خطبه دوم، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و گفت: ارتش، سپاه و نیروهای انتظامی امروز نقشی مستقیم و تأثیرگذار در حفظ امنیت کشور دارند و مایه افتخار هستند. یک روز، ارتش درباری و برده طاغوت بود اما امروز ارتش، سپاه و نیروهای مسلح خادم مردم و حافظ امنیت این کشور هستند و انصافاً همگان حتی منتقدین به این نظام و حکومت هم اقرار می‌کنند که کشور ما ازنظر امنیت در جایگاه بالا و والایی قرارگرفته است.

شاکر در ادامه به دیدار نوروزی مقام معظم رهبری با مسئولان اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار اعلام کردند که همه ما به تعمیر قلب احتیاج داریم. ایشان از مدیران و فضای مدیریتی سال 61 یادکردند. آن زمانی که صحبت از مال نبود، آن زمانی که بر سر حقوق این‌قدر بحث نبود و آن زمانی که اهتمام به خدمت به مردم بسیار زیاد بود. مقام معظم رهبری در جمع مسئولان تأکید کردند که همه بخصوص مسئولان نیاز دارند که آن‌ها را یادآوری کنند تا ارزش خدمت به این مردم و این نظام و انقلاب برجسته بشود نه امور مادی، نه شهرت، نه ریاست، نه پول و نه قدرت تا بتوانیم بهتر انجام‌وظیفه کنیم.

وی، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که فرق این نظام با نظام‌های دیگر این است که چارچوب این نظام بر مبنای توحید و احکام شریعت اسلام بناشده است. لذا مسئولانی که در این نظام مسئولیت دارند باید اهل تدین، ایثار و خدمت به مردم باشند و این‌ها را برای خود ارزش بدانند. نباید امور دنیوی و مادی برای آن‌ها ارزش بشود. ان‌شاءالله که این فضا و این فکر و تفکر و فرهنگ در میان همه مردم بخصوص مسئولان رواج پیدا کند که ارزش‌ها این‌هاست و بقیه امور گرچه سروصدایی دارد اما تمام می‌شود و مثل یک خواب‌وخیال به پایان می‌رسد.

خطیب جمعه اردکان در پایان، گفت: یکی دیگر از نکاتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند این است که تعرض به حریم داخلی و خصوصی مردم حرام شرعی است. این را با صراحت بیان کردند. در قانون اساسی بیان‌شده است و فتاوای مراجع عظام هم این است. مسئولان و قوانین اجازه وارد شدن به حریم خصوصی مردم را نداده و نخواهند داد.


آخرین عناوین آخرین عناوین