Skip to Content

شناسه : 34426530
امام‌جمعه اردکان:


امام‌ جمعه ی شهر اردکان با اشاره به عهدشکنی آمریکا و خروج یک جانبه از توافق نامه برجام، اظهار داشت: اعتماد نکردن به دشمن، بزرگ ترین دستاورد برجام بود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ی شهر اردکان ضمن توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه با اشاره به ایام پایانی ماه شعبان بر استفاده هرچه بیشتر از فرصت باقیمانده این ماه به‌ویژه استغفار و تلاوت قرآن و آمادگی در جهت ورود به ماه ضیافت الهی تأکید کرد.

وی گفت: باید تلاش کنیم که اعمال خوب خود را نگه‌داریم. در ماه رمضان سعی کنیم که دیگران را نیز با مسجد آشنا کنیم و به مساجد رونق بدهیم.

امام‌جمعه اردکان سالروز تأسیس بسیج سازندگی را گرامی داشت و افزود: بسیج در عرصه‌های مختلف مانند کشاورزی، اقتصادی، کمک به نیازمندان و اردوهای جهادی خدمات زیادی انجام داده است که لازم می‌دانم از جوانانی که در این اردوهای جهادی به‌صورت فعال و با شوق شرکت می‌کنند و خدمت‌رسانی می‌کنند تشکر و قدردانی کنم.

وی اظهار داشت: مسئولین هم هرچه می‌توانند از این جوانان و نوجوانان انقلابی و جهادگر حمایت کنند چراکه هر جا کارها بسیجی وار پیش برود برکات زیادی دارد و خدمت‌رسانی‌هایی انجام می‌شود که گاهی اگر فرهنگ بسیجی حاکم نباشد هیچ‌وقت این کارها انجام نمی‌شود.

شاکر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا عهدشکنی خود را علنی کرد و رسماً از برجام خارج شد گفت: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که در کنار توقف یا کند کردن مسیر هسته‌ای کشور ما امتیازهای نقد دیگری هم گرفت بدون آن‌که به تعهدات خود عمل کند و پایبند باشد. تحریم‌های جدیدی وضع کرد و با توهین و تهمت با مردم ما حرف زد. امیدواریم که این اقدام مایه عبرت باشد برای کسانی که به مذاکره با دشمن دل‌بسته‌اند و ولایت‌پذیری ما نیز بیشتر بشود.

وی گفت: مقام معظم رهبری این‌همه در این سال‌ها با قلم و بیان فریاد کشید که به دشمن اعتماد نکنید، من خوش‌بین نیستم، تضمین بگیرید و فریب لبخند دشمن را نخورید و فریب طلب‌های طرف مقابل را نخورید. وقتی خر دشمن از پل گذشت به ریش شما می‌خندد. دشمن مشت مخملی نشان می‌دهد که در زیرش خنجر است. این تعابیر را همه ما زیاد شنیدیم. امروز سرنوشت برجام به این فرجام رسید.

خطیب جمعه اردکان تصریح کرد: بزرگ‌ترین دستاورد برجام همین تجربه است که ما به دشمن اعتماد نکنیم البته این تجربه برای ما هزینه‌های سنگینی داشته است ولی اگر در آینده هم این تجربه را به کار ببریم که به دشمن اعتماد نکنیم و به وعده‌های دشمن دل‌خوش نکنیم برای آینده کشور ما خیلی کارساز است. امام راحل ما درجایی فرمودند؛ جهالت است تصور کنیم که آمریکا یک‌قدم به صلاح ما بردارد. اگر در حال مذاکره هم هستیم قرار نیست که او به صلاح ما قدم بردارد و نباید به دشمن اعتماد کنیم.

وی افزود: اگر قرار است که برجام ادامه پیدا کند حتماً باید تضمین‌های کافی گرفته بشود. مذاکره بر سر قدرت موشکی و بازرسی از مراکز نظامی و حضور ایران در منطقه و این‌ها دیگر معنا ندارد که در برجام مطرح شود این‌ها نقشه دشمن است که برجام را به این مسائل بکشاند. به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست. اگر قرار است که برجام ادامه پیدا کند همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما اعتمادی به این کشورهای غربی هم نداریم و باید تضمین‌های عملی و ثبتی گرفته شود وگرنه ادامه برجام معنایی ندارد.

شاکر گفت: ایجاد شکاف و اختلاف بین مردم و مسئولان کشور ما از اصلی‌ترین اهداف دشمن و آمریکا برای خروج از برجام است. همه ما باید هوشیار باشیم و یکپارچگی خود را حفظ کنیم. وحدت، انسجام و یکپارچگی بزرگ‌ترین سرمایه کشور است و الاّ آمریکا می‌داند که با تحریم‌های جدید قرار نیست که ملت ما از پا دربیاید. هیچ تحریمی در این چهل سال نتوانسته است که ملت ایران را خم کند. امید آمریکا برای خروج از برجام و وضع تحریم‌های جدید این است که بین ملت اختلاف و دودستگی ایجاد کند. همه ما باید هوشیار باشیم و فریب نخوریم و اقدامی نکنیم که دشمن به نتیجه برسد. پیکان اصلی نقدها باید به‌سوی دشمن اصلی یعنی آمریکا نشانه برود و همه ما باید به فرموده امام راحل عظیم‌الشأن هرچه فریاد داریم باید بر سر آمریکا بکشیم.

امام‌جمعه اردکان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود از مردم به خصوص جوانان خواستند که با این موضوع احساسی برخورد نکنید. برجام و هسته‌ای و حضور ایران در منطقه بهانه است. هدف اصلی آمریکا از مطرح کردن این موضوعات ساقط کردن نظام و انقلاب است. چهل سال است که نظامی بر سرکار آمده است که دست همه چپاولگران و در رأس آن آمریکا را از سرمایه‌ها و ثروت این ملت کوتاه کرده است و همه این ثروت‌ها درراه یاری مظلومان و مبارزه با دشمنان به کار گرفته‌شده است. انقلاب اسلامی ایران باعث شده است که آمریکا و اسرائیل در دنیا خوار و ذلیل بشوند و قدرت خود را از دست بدهند. ملت ایران در این چهل سال بر قله عزت و قدرت ایستاده است و در منطقه نقش‌آفرین بوده است.

وی در پایان گفت: مردم انقلابی و ملت سربلند ما از مسئولان انتظار دارند که در برابر دشمنان محکم‌تر بایستند و باقدرت بیشتر حرف بزنند. باید در برابر دشمن با شدت و تندی برخورد کرد. ترامپی که به کشور ما توهین می‌کند باید توهین هم بشنود. جواب ترامپی که به ملت ایران تهمت می‌زند باید دندان‌شکن باشد. در مقابل این شخص و دشمنان باید مانند شیر غرش کرد و محکم ایستاد. ملت ما نشان خواهند داد که با یاری خداوند و توکل بر او و با استقامت، آمریکا و اسرائیل را زیر پای خود له خواهند کرد و ما نابودی آن‌ها را توسط انقلاب اسلامی و ملت ایران خواهیم دید.

آخرین عناوین آخرین عناوین