Skip to Content

شناسه : 34476007
سرپرست بخشداری خرانق مطرح کرد


بخشدار خرانق، گفت: این بخش نقش موثری در توسعه صنعت گردشگری شهرستان اردکان و استان یزد دارد و با وجود آثار متعدد و چشم اندازهای طبیعی، این ظرفیت به دلایلی مغفول مانده است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «مهندس جاوید عیدانی اصل» در طی نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه، افزود: از ظرفیت های موجود بخش خرانق شهرستان اردکان در صنعت رو به رشد گردشگری به خوبی استفاده نشد.

وی، اضافه کرد: بخش یادشده بویژه روستای هدف گردشگری خرانق نه تنها از لحاظ منطقه ای، بلکه ملی و جهانی مورد توجه است.

وی به حضور مداوم گردشگران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خرانق اشاره کرد و یادآور شد: حضور صرف گردشگر بدون توجه به مقوله درآمدزایی در صنعت توریسم نتیجه‌ ای برای منطقه نخواهد داشت، باید در زمینه این صنعت با برنامه‌ریزی بهتری به پیش رفت.

بخشدار خرانق اردکان، تصریح کرد: در صورت اجرای مصوبه یک درصد فروش معادن و اختصاص آن به استان ها، نگاه ویژه به حوزه گردشگری این بخش در اولویت قرار خواهد گرفت.

عیدانی اولویت ورود حرفه‌ای به بخش گردشگری را طرح ویژه برای دژ و قلعه خرانق عنوان کرد و افزود: در صورت ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری مطمئنا در اندک زمانی شاهد پیشرفت این صنعت در این منطقه خواهیم بود.

وی به گستره فعالیت های انسانی در بخش خرانق اشاره کرد و گفت: 280 روستا، آبادی و مزرعه در این بخش وجود دارد که هر یک از ظرفیت‌های خاصی برخوردارند و از مردم می‌خواهم برای رفع مشکلات موجود ارتباط خود را با مرکز بخش حفظ کنند.

بخشدار خرانق دیگر اقدام در دست انجام را تهیه سند راهبردی با توجه به نگاه عمومی و ظرفیت منطقه بیان کرد و افزود: آنچه مورد نظر و دغدغه متخصصین، نخبگان و مردم است، ارزیابی می شود و با سند راهبردی برای توسعه بخش برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی به دیگر جاذبه‌هایی گردشگری منطقه از جمله ریگزارهای زرین، مغستان، روستاهای هدف گردشگری همچون هامانه، انجیرآوند، درند و ... اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت روستاها در تهیه سند راهبردی استفاده شود.

به گفته وی با توجه به بعد مسافت روستاها، در دسترس بودن اطلاعات دقیق در برنامه‌ریزی و توجه درست به همه روستاها بسیار اثرگذار خواهد بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین