Skip to Content

شناسه : 35593136


رییس اداره جهاد کشاورزی اردکان از کاهش 75 درصدی برداشت پسته در سطح این شهرستان به دلیل گرمای بهاره و تابستان امسال خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «علی رضا احمدی» در طی گفت‌ و گویی با خبرگزاری ایسنا در این رابطه، تصریح کرد: باتوجه به گرمای نامتعارف بهاره که کاهش شدید رشد زایشی در پسته‌زارهای شهرستان را موجب شد و همچنین شدت یافتن این گرما در تابستان پیش‌بینی می‌شود که امسال کمتر از 2500 تن پسته خشک از باغات این شهرستان برداشت شود.

به گفته وی، این میزان برداشت پسته نسبت به مشابه سال گذشته با ۴۰ درصد و نسبت به متوسط سنواتی ٧۵ درصد، کاهش را نشان می‌دهد.

احمدی به اشتغال بیش از 7000 نفر در فرایند تولید طلای سبز اردکان اشاره و خاطرنشان کرد: افزون بر 7000 هکتار از باغ‌های سطح این شهرستان به کشت درختان پسته اختصاص دارد.

این مقام مسئول از ارقام حاج عبدالهی، بادامی، اکبری و احمدآقایی به عنوان عمده ارقام محصول پسته در این منطقه یاد کرد و گفت: قریب هزار خانوار اردکانی از طریق کاشت، داشت و برداشت این محصول امرار معاش می‌کنند.

به گفته‌ی رییس اداره جهادکشاورزی شهرستان اردکان؛ شهر اردکان، احمد آباد و نیز روستاهای مزرعه انارکی، چاه افضل و ترک آباد در بخش مرکزی ارکان از مناطق عمده تولید پسته‌ در نگین کویر ایران زمین هستند.


آخرین عناوین آخرین عناوین