Skip to Content

شناسه : 34463449
ماجدی اردکانی خبر داد


مدیر کل اردکانی تبار اداره استاندارد استان یزد، گفت: به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، طرح بازرسی ویژه در سطح بازار تمامی مناطق استان یزد اجرایی خواهد شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ «محمد حسین ماجدی اردکانی»، افزود: البته در طول سال نیز، بازرسان و کارشناسان تحت پوشش اداره کل در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد سازی) در سطح بازار استان مشغول بازرسی و نمونه برداری هستند ، ولی در ماه مبارک رمضان به دلیل حساسیت مصرف کالاها ، خصوصاً درحوزه صنایع غذایی ، این طرح حالت ضربتی و ویژه دارد.

وی ادامه داد: اين طرح که تا پایان ماه مبارك رمضان ادامه دارد ، ازكالاهاي پرمصرف از قبيل انواع فرآورده هاي لبني، شكر، زعفران، روغن سرخ كردني، روغن خوراكي مصرفي خانوار، انواع چای، زولبيا و باميه،سیر و پیاز سرخ شده که در مراكز فروش، عرضه می گردد بازرسي و نمونه برداري انجام مي شود.

این مقام مسئول گفت: متعاقب با زرسی ها و نمونه برداری هایی که صورت می پذیرد، ما می توانیم از طریق آزمون ها و کنترل های که برروی مواد مصرفی مردم انجام می دهم از رسیدن مواد غذایی، سالم ،بهداشتی و با کیفیت به دست شهروندان روزه دار استان اطمینان حاصل نماییم .

مدیرکل استاندارد یزد تاکید کرد: استفاده از کالاهای با کیفیت و استاندارد، حق شهروندان بوده و در ایجاد و پایداری سلامت مردم نقش به سزایی دارد و در واقع هدف اصلی اجرای این طرح ،سالم سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالاهای بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است ،که ضمن جمع آوری کالاهای غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف طبق مواد قانونی موجود ، برخوردحقوقی می شود.

دبیر شورای استاندارد استان در پایان، گفت: بازرسان اصلی، مردم فهیم و شریف استان هستند. آنها می توانند به محض مشاهده هرگونه مورد مشکوک و یا حتی به منظور کسب اطلاعات بیشتر,عدد و کد 10رقمی زیرعلامت استانداردملی ایران را که بروی کالا درج و حک شده است، را به شماره 1517 1000 پیامک نموده که پس از چند لحظه از طریق پاسخ دریافتی می توانند از صحت وجود نشان استاندارد ایران، تاریخ اعتبار پروانه، مشخصات و آدرس سازنده، مشخصات کالاو تاریخ تولید اطمینان حاصل کنند.


آخرین عناوین آخرین عناوین