Skip to Content

شناسه : 35264061
نماینده مردم اردکان در مجلس تاکید کرد


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه ویژه مسئولان محیط زیست به مناطق حفاظت شده استان یزد شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری مهر؛ «محمد رضا تابش» در طی دیدار با مدیر کل محیط زیست استان یزد به تشریح برخی از چالش‌های زیستی محیطی در جهان و کشور پرداخت و اظهار داشت: آینده ایران به نحوه نگرش ما به محیط زیست و میزان توازن زیست محیطی گره خورده است.

نماینده ی مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پدیده آلودگی‌های زیست محیطی، عنوان کرد: ایران در سال ۲۰۰۶ از لحاظ عملکرد زیست محیطی در رتبه ۵۳ جهان قرار داشته اما این شاخص در سال ۲۰۱۶ به رتبه ۱۰۵ تنزل یافته و اکنون در رده کشورهایی با عملکرد ضعیف محیط زیست قرار گرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه سالانه وسعتی بالغ بر ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی حاصلخیز کشور دچار فرسایش می شود، افزود: خسارت سالانه آلودگی هوا در ایران تا سال ۲۰۱۶ نیز بیش از ۱۶ میلیارد دلار برآورد شده و از لحاظ مدیریت منابع آبی نیز دارای جایگاه های بسیار پایینی هستیم این در حالی است که میزان پسابها تا سال ۱۴۰۰ به یک سوم حجم منابع آب تجدیدپذیر کشور می رسد.

تابش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مسائل و مشکلات استان یزد و شهرستان اردکان، خواستار توجه بیشتر برای حل مشکلات پارک و مناطق حفاظت شده شهرستان، تکمیل مرکز تحقیقات زیست محیطی اردکان که دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد است، تعمیر و راه اندازی نمایشگرهای سنجش آلایندگی و ... شد.

مدیرکل محیط زیست استان یزد نیز در این دیدار از نماینده مردم اردکان به عنوان چهره ای ملی و مردمی که همیشه همراه و یاور محیط زیست بوده یاد کرد و اولویت های کاری خود در حوزه محیط زیست استان به ویژه راه اندازی مرکز مجهز پایش و اجرایی شدن طرح های تفصیلی مناطق حفاظت شده را تشریح کرد.

نیره پورملائی با بیان اینکه ما در بحران متوقف نمی شویم، گفت: برای عبور از بحران ها باید تدابیر را با توجه به شرایط خاص استان پیش‌بینی کنیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین