Skip to Content

شناسه : 34337203
حسینی پور اردکانی مطرح کرد


رئیس جدید اردکانی تبار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، اظهار داشت: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی؛ گامی مؤثر در ایجاد این تحول و کاهش ضعف اداری خواهد بود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «سید مجتبی حسینی پور اردکانی» در طی جلسه توجیهی فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1396 دستگاه‌های اجرایی استان یزد، در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی از اصلی‌ترین برنامه‌های در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است، اظهار داشت: تحول در نظام اداری از ضروریات رسیدن به توسعه اقتصادی و رفاه در جامعه است و ارزیابی مطلوب دستگاه‌ها و بهره‌گیری و استفاده از نتایج آن، گامی مؤثر در این راستا به شمار می‌آید.

رئیس اردکانی تبار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به ضعف‌ها و کاستی‌هایی که در نظام اداری کشور وجود دارد، بیان داشت: این ضعف‌های و معضلات از مواردی است که اکثر افرادی که در فعالیت‌های اجرایی و ارزیابی نقش‌آفرین هستند به‌خوبی با آن ها آشنایی دارند، و امروز باید به‌طورجدی و هدفمند جهت برطرف کردن این ضعف ها و کاستی ها تلاش کنیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه محور شاخص‌های ارزیابی عمومی و اختصاصی که در فرآیند ارزیابی موردتوجه قرارگرفته، حقوق شهروندی است و این ارزیابی به‌نوعی اقدامی در راستای پاسداشت حقوق شهروندی در نظام اداری و دستگاه‌های اجرایی کشور است، عنوان کرد: بحث حقوق شهروندی از مواردی است که در این سال‌ها همواره مورد تأکید و توجه جدی رئیس‌جمهور نیز قرارداشته است.

حسینی پور اردکانی با اشاره به اینکه فرآیند ارزیابی دستگاه‌های اجرایی که از دو سال گذشته و پس از وقفه 10 ساله مجدداً از سر گرفته شد، هنوز دارای نواقصی است و شیوه‌های ارزیابی و مدل‌های ارزیابی نیازمند بروز رسانی است، یادآور شد: این فرآیند در سال جدید با تغییراتی روبرو است؛ و نظرات و پیشنهاد‌هایی که در این راستا ارائه می‌شود نیز موردتوجه قرار می‌گیرد و در شیوه‌ها و مدل‌های جدید ارزیابی که ارائه می‌شود از آن‌ها استفاده خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه در ارزیابی‌های سال گذشته، نظرات بخش خصوصی استان، نظیر اتاق صنعت، معدن و تجارت موردتوجه جدی قرار گرفت و مشارکت آن‌ها در ارزیابی‌ها چشمگیر بود، اظهار داشت: خدمات ارائه‌شده دستگاه‌های اجرایی، باید برای خدمات گیرنده و بخش خصوصی مطلوب باشد و ضعف‌های مطرح‌شده از طرف بخش خصوصی و انتقادات آن‌ها نیز باید موردتوجه جدی‌تری قرار بگیرد.

حسینی پور اردکانی، ارزیابان را موتور محرک نظام اداری و عامل توسعه استان دانست و تصریح کرد: در فرآیند ارزیابی حقوق شهروندان و آینده کشور باید موردتوجه قرار بگیرد و ارزیابان و فعالان این عرصه باید بدانند جایگاه‌ و مسئولیت آن‌ها برای شناسایی و برطرف کردن ضعف‌ها و کاستی‌ها بسیار مهم و کاربردی است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه تحول در نظام اداری و افزایش بهره‌وری از نکاتی است که باید موردتوجه جدی همه مسئولین اجرایی قرار بگیرد، اذعان کرد: شرایط امروز کشور نیازمند تلاش مضاعف مسئولین ذی‌ربط برای حل معضلات اداری است.


آخرین عناوین آخرین عناوین