Skip to Content

شناسه : 34374383
فرماندار اردکان:


عالی ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان، اذعان کرد: شوراها حلقه ارتباط دولت و مردم هستند از این رو هر چه بیشتر اهل تدبیر باشند، می‌توانند در جهت کسب رضایت مردم موفق‌تر عمل کنند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «مهندس هادی مقیمی» در همایش ترنم همدلی 2 در روستای انجیرآوند از توابع بخش خرانق شهرستان اردکان، افزود: اصل تشکیل شوراها، یک اصل فراموش‌شده در قانون اساسی بود که در دولت اصلاحات به صورت ویژه دنبال و اجرایی شد و دولت بخش عمده‌ای از اختیارات خود را به مردم واگذار کرد.

وی، اضافه کرد: این موضوع یکی از نمودهای مردم‌سالاری دینی است.

فرماندار اردکان با بیان این‌که بعد از گذشت پنج دوره از تشکیل شوراها، این نهاد به بلوغ فکری مناسبی رسیده است، تصریح کرد: اعضای شورا باید توجه داشته باشند قول‌ها و وعده‌هایی که به مردم داده می‌شود قابلیت اجرایی داشته به دور از هیجان ‌زدگی تصمیم‌گیری شود.

مقیمی، بیان داشت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بهترین مرجع برای انعکاس خواسته‌های مردم است و باید نقش آن‌ها در ایجاد فضای اعتماد بین مردم و دولت پررنگ‌تر شود‌.

وی، اظهار داشت: در شرایط کنونی وظیفه خطیری بر عهده شوراهاست و آن جلب مشارکت‌های مردمی در عرصه سازندگی و بسیاری از حوزه‌های دیگر است.

مقیمی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور از وجود مشکلات در حوزه اعتبارات سخن گفت و افزود: علی‌رغم اینکه پس از انقلاب زیرساخت‌های خوبی در شهرها و روستاها به وجود آمده اما در حوزه‌هایی مانند اشتغال و آموزش و پرورش و بهداشت به‌ویژه در روستاها هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی به اعضای شوراها توصیه کرد با تسلط به قوانین و اختیارات شوراها، تصمیمات آن‌ها در چارچوب‌های قانونی اتخاذ و در مواردی که موانع قانونی وجود دارد با تعامل و همدلی با مسئولان شهرستان این مشکلات در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم برطرف شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین