Skip to Content

شناسه : 32505164
رئیس کل دادگستری استان یزد:


رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: شهر جهانی یزد، باید در رعایت شئون اسلامی، اخلاق مداری، قانون محوری و احترام به عُرف سنتی شهر نیز سرآمد باشد و در کنار سایر شاخصه های قدمت، سبک معماری و ... فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی این شهر را در اذهان بازدید کنندگان به یادگار بگذارد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از یزدرسا؛ محمدرضا حبیبی در دیدار با رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد، افزود: برای فائق آمدن بر معضلات جامعه، شناسایی دقیق مشکلات، ریشه یابی آنها و تدوین برنامه جامع و هدفمند ضروری است.

وی تصریح کرد: شهر جهانی یزد، باید در رعایت شئون اسلامی، اخلاق مداری، قانون محوری و احترام به عُرف سنتی شهر نیز سرآمد باشد و در کنار سایر شاخصه های قدمت، سبک معماری و ... فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی این شهر را در اذهان بازدید کنندگان به یادگار بگذارد.

این مقام قضایی حضور بیشتر و پا به کار جوانان ارزشی و حزب الهی را در تحقق اهداف متعالی امر به معروف و نهی از منکر خواستار شد و اظهار داشت: منع دائم افراد از اموری که بر هر دلیل به آن مبادرت دارند جوابگونیست و انتظار است با ایجاد یک فضای مثبت ارزشی و ایجاد جو شاداب و مفرح شرعی و قانونی، از میل و رغبت افراد به اموری غیر شرعی و قانونی کاست.

وی فضای عمومی و سنتی یزد را پایبند به اعتقادات عمیق دینی و اسلامی دانست و گفت: اگر در برخی از موارد فضایی توسط برخی از جوانان ایجاد می شود که مورد اعتراض جامعه سنتی است، از سر بی توجهی و لجاجت به سنتها نیست بلکه از سر بی اطلاعی به مسئله است که باید با ارسال دستورالعمل ها و بخشنامه ها، خطوط قرمز و ممنوعیت ها را اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ابراز داشت: برخی بی تفاوتی ها از سوی اقشار مذهبی، دیندار و فرهیخته، مشکلاتی را بر کشور آوار و هزینه گزافی را بر نظام وارد می کند که باید با سامان دهی تشکل های محلات از  بین اقشار مذهبی و متعهد به آرمان های نظام و انقلاب به فرایند های اجتماعی جهت و سمت و سو داد.

حبیبی بر همه جانبه گرایی در امور جاری تأکید کرد و گفت: نگاه تک بُعدی به مسائل و برنامه ریزی های مقطعی و کوتاه مدت دیگر اثر گذار نیست و نیاز است با تفکر انقلابی برای مسائل مهم کشوری، نگاهی همه جانبه گرا و عمیق و تاثیر گذار داشت.

دیدار رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد به همراه دبیر این ستاد با رئیس کل دادگستری استان با هدف هماهنگی بیشتر با دستگاه قضایی استان و آموزش موارد قانونی و شرعی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به متولیان این امر صورت گرفت که مقرر گردید با همکاری معاونت منابع انسانی دادگستری استان دوره های آموزشی مرتبط برگزار شود.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین