Skip to Content

شناسه : 29929496
رئیس اداره اوقاف اردکان خبر داد:


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردکان از شناسایی و احیای موقوفه ای با قدمت بیش از پنج قرن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اردکان گويا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی سیدی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس از اردکان ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای طرح فدک آل محمد(ص) که بخشی از این طرح شامل شناسایی موقوفات می باشد موقوفه میرخِضِرشاه متعلق به قرن نهم هجری در اردکان شناسایی و احیاء شد.

وی گفت: پس از بررسی های به عمل آمده و تشکیل جلسات متعدد با اداره کل اوقاف استان و متصرفین، بیش از 500 قرارداد اجاره با متصرفین در حال تنظیم است که تا پایان مردادماه نهایی خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردکان، تثبیت موقوفات و سنددار کردن آنها و همچنین بیرون آوردن مردم از زیر دِین وقف را از جمله اهداف شناسایی موقوفات در طرح فدک آل محمد(ص) برشمرد.

وی اظهار داشت: با توجه به فتوای مراجع معظم تقلید اگر کسی نسبت به پرداخت اجاره موقوفه ای که در دست دارد خودداری نماید مکانی که در اختیار او قرار دارد غصبی بوده و اعمالی که در آن انجام می دهد باطل است.

حجت الاسلام سیدی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح روح واقف خیراندیش شاد و مردم مؤمن و متصرفین موقوفات نیز از زیر دِین وقف بیرون خواهند آمد.

لازم به ذکر است که موقوفه میرخِضِرشاه در شهرستان اردکان بیش از 30 هکتار(سیصد قفیز) اراضی دارد و در شهرستان های یزد و تفت هم دارای رقبه می باشد.


آخرین عناوین آخرین عناوین