Skip to Content

شناسه : 9760294


درهفته ای که گذشت اظهار نظرهای فراوانی در مورد ناوگان حمل و نقل اردکان به یزد در بعضی از سایتهای خبری مطرح گردید که منجر به جواب و تکذیبیه رئیس سازمان حمل و نقل برای این سایت ها و خوانندگان شد.

ماجرای آن روز  و آن راننده و آن تکذیبیه
به گزارش اردکان گویا ؛ درهفته ای که گذشت اظهار نظرهای فراوانی در مورد ناوگان حمل و نقل اردکان به یزد در بعضی از سایتهای خبری مطرح گردید که منجر به جواب و تکذیبیه رئیس سازمان حمل و نقل برای این سایت ها و خوانندگان شد.
از آنجا که  از نزدیک  شاهد کل ماجرا بودم بر خود لازم دیدم بعنوان یک شهروند و دوست قدیمی اتفاق رخداده را بیان نمایم هرچند که شنیدن کی بود مانند دیدن
ولی از آنجا که بعید است  که مسئولی برای انجام امور اداری خود با این مینی بوس ها به یزد برود و از نزدیک با عمق ماجرا آشنا شود لذا  شاید مشاهداتم باعث روشن شدن موضوع شود و البته قضاوت با خوانندگان.
ماجرای یک شنبه 25/08/1393
در این روز برای شرکت در امتحان آموزشی  می بایست به مرکز استان می رفتیم همکاران با یکدیگر صحبت و مشورت کرده و به این نتیجه رسیدیم که به جای اینکه هر کسی  با وسیله نقلیه شخصی خود برای امتحان به یزد مراجعه کند با کرایه کردن یک مینی بوس دربست همه با هم به یزد برویم  و بعد از کلی هماهنگی (چون اکثر مینی بوس ها در این ساعت سرویس گندله سازی بودند) قرار شد که راس ساعت 15 حرکت کنیم که مینی بوس با 10 دقیقه تاخیر آمد و رهسپار جاده شدیم و ساعت 16:15 رسیدیم.
همکاران اینجانب به راننده(آقای ت . الف)‌ گفتند که نزدیک به یک ساعت امتحان داریم و همین جا منتظر بماند تا امتحان تمام شود که وی گفت  می رود ترمینال هر موقع زنگ بزنیم سریع خود را می رساند
ساعت 17 که امتحان تمام شد زنگ مینی بوسی زدیم  که راننده (ت.الف)  پس از  20 دقیقه آمد وحرکت نمودیم.
در محل میدان امام حسین یزد سرویس مذکور توسط یکی از رانندگان مینی بوس رانی شقایق (آقای  م. الف ) متوقف شد و وی با عصابنیت وارد ماشین شد و با راننده شروع به بحث و جدل نمود.
بحث به قدری بالا گرفت  که راننده وارد شده (م .الف) موبایل خود را  از عصبانیت به زمین زد
ما مبهوت مانده بودیم که  راننده وارد شده به ماشین(م .الف) با صدای بلند فریاد زد که چرا دانشجویان را پیاده کرده ای و....

تازه متوجه شدیم   که عده ای از دانشجویان پسر و دختر در ترمینال هستند و دیگر سرویسی برای بازگرداندن آنها به اردکان نیست .
(حالاساعت تقریبا 17.30 بود ) همه همکاران به راننده گفتند که برگردد وتا جایی که صندلی ها خالی هست این همشهریان را سوار کنیم.
به ترمینال که رسیدیم دیدیم نزدیک   40   دانشجوی پسر و دختر در آنجا  هستند. با توافقی که صورت گرفت  17 نفر از دانشجویان دختر سوار شدند و به سمت اردکان حرکت کردیم از همان اول متوجه شدیم که دانشجویان خیلی ناراحت و دلخور و عصبانی هستند که با کمی کنجکاوی در میان راه متوجه شدیم که :
آقای راننده با خود فکر کرده بوده که این کارمندان تا ساعت 9 شب اینجا هستند و رفته بوده دانشجویان را از دانشگاه سوار کرده که ببرد اردکان و برگردد تا ما را ببرد که در نزدیکی استانداری ما با ایشان تماس گرفتیم و گفتیم امتحان تمام شده و چون ما سرویس را دربست گرفته بودیم  مجبور می شود دانشجویان را به ترمینال ببرد و با وعده ای  که ماشین دارد می آید (در صورتی که بنا به گفته آقای ( م. الف) هیچ ماشین دیگری قرار نبود بیاید) آنها را پیاده میکند.
ما با وجود اینکه جای خود را به این دانشجویان داده و از حق خود گذشته بودیم و از آنجا که   مینی بوس را دربست گرفته بودیم از راننده درخواست کردیم که دیگر از این دانشجویان کرایه ای دریافت نگردد که با مخالفت شدید راننده مواجه شد و با وجود اینکه ساعت 18:30 به اردکان رسیدیم از هرکدام از این عزیزان 20.000 ریال کرایه نیز دریافت شد.
و...
 


fateme
بازم خداروشکر ی نفر پیدا شد بگه ماشین نبوده...............
الان که دیگر باید باور کنید.چون حرف ی نفر دو نفر نیس........علاوه بر 33تا دانشجو کارمندا هم شهادت دادن.......
پس دیگه وقت اقدامه،نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۹/۴ ۲۱:۲۰
همشهری
مسئولین کجا هستند ، جوابگو کیست ، کسی که حقوق میگیرد که مشکلات مردم را حل کند کیست ، کسی که ماشین مدل بالا سوار میشه تا در زمستان بخاری هم داره کیست.
.
.
مردم همچنان منتظر مینی بوس ....... ساعت 18 بعد از ظهر ترمینال یزد .. باد سرد ی هم می وزد.
.
مینی بوسی که 19 نفر ظرفیت داره ولی 40 نفر تازه چند نفر هم روی چهار پایه ........
.
.
هنوز امیدواریم
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۹/۳ ۱۱:۱۹

آخرین عناوین آخرین عناوین