سپاه نيرويي محبوب در بين مردم است/ اتکا به نيروي داخلي تنها راه خروج کشور از رخوت - نمایش محتوا - اردکان گویا
Skip to Content

شناسه : 31500901
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان گفت: باید در رفتار و عمل نیز متحد بشویم و با ظرفیت های داخلی کشور را به پیش ببریم. همه مردم از برجام نا امید شده اند، کسانی که دل بسته اند نیز می دانند که خبری نیست و باید خودمان روی پای خودمان باستیم.

 به گزارش اردکان گویا؛ امام جمعه اردکان در خطبه این هفته نماز جمعه با اشاره به شهادت امام سجاد(ع) گفت: هیچ، برتری فرزندان ادم بر دیگری ندارند مگر در تواضع و تقوای الهی و همه ما فرزندان آدم هستیم. ثروت و مکنت و ظاهر زیبا و داشتن اولاد و... امور بی اعتبار دنیاییست و نزد خدا و عالم دیگر این ها هیچ اعتباری ندارند.

حجت الاسلا والمسلمین سید اسماعیل شاکر افزود: ارزش و جایگاه یک انسان بر اساس قرآن، تقوا است. در سفر آخرت تقوا توشه انسان خواهد بود و بس. ارزش اعمال انسان به نیت است و خدا به ظاهر عمل نگاه نمی کند؛ گاهی ظاهر فعالیتی بسیار خوب است اما در باطن عمل ریایی و خودنمایی است و هیچ کس مثل ریاکاران در آن دنیا مورد خطاب قرار نمی گیرد و انسان باید طرف خود را خدا بداند و فقط برای خدا کار انجام دهد.

خطیب نماز جمعه اردکان ادامه داد: انسان باید بداند وظیفه اش چیست. به اربعین نزدیک میشویم و این زیارت بسیار سفارش شده است اما انسان باید بداند وظیفه اش چیست. بعضی از افراد نفقه زن و فرزند را نداده است و قرض دارد ولی در اربعین به زیارت میرود این وظیفه او نیست و باعث دلزدگی در انسان می شود. مبغوض ترین مردم کسی است که خود را پیرو امامی معرفی میکند اما در عمل پیرو آن امام نیستند. گاهی انسانی می گوید ما حسینی هستیم ولی چقدر به نماز اول وقت توجه می کنند؟

حجت الاسلام شاکر در خطبه های دوم نماز جمعه با تسلیت شهادت امام سجاد(ع) عنوان کرد: مجلسی در سطح شهر برای شهادت امام سجاد(ع) برگزار می شود که امیدواریم مردم در آن حضور پیدا کنند. مجالس حسینی نیز برگزار می شود که از آن می توان درس های بسیاری گرفت.

وی گفت: بعضی از مجالس با صدای بلند خود باعث آزار و اذیت مردم شده است. هر صدایی که مزاحم مردم شود اشکال دارد. فقط صدای اذان است که مشکلی ندارد. قوانین وجود دارد اما نیروی انتظامی هم نمی تواند به این حد پوشش داشته باشد. همه مجالس از تعزیه تا عروسی باید میزان صدا در آن رعایت شود و هر چه از قوانین دورتر باشد نمره ای که می توان به مجلس داد کمتر است.

امام جمعه اردکان تاکید کرد: همه افراد در مجالس خود باید نظارت داشته باشند. مومن باید دائما به آن فکر کند که آزارش به کسی نرسد. 

وی تصریح کرد: عهد شکنی آمریکا بر همه مشخص شد. امروز همه مسئولان یک صدا می گویند که امریکا قابل اعتماد نیست و همه فریاد میزنند که برجام قابل اجرا نیست و تحریم ها بر جای خود پابرجا است. آمریکا به جای این که به تعهدات خود عمل کند  کشور ایران را با صراحت تمام عامل تروریست و نا امنی و فساد در منطقه معرفی می کند.

خطیب نماز جمعه اردکان گفت: امریکا می خواهد در نیروی و امکانات نظامی ما نفوذ کند که مخالف آنچه در برجام نوشته شده، است. همان چیزی که رهبر معظم انقلاب چهار سال پیش دلسوزانه فریاد میزد که آمریکا قابل اعتماد نیست، من به این مذاکره خوشبین نیستم و... امروز همه به این جملات رسیدند از رئیس جمهور گرفته تا وزیر خارجه و نمایندگان مجلس و وزرا .

وی افزود: ما امروز نیاز به همدلی داریم. برجام آزمونی بود که بعضی از افراد در آن نمره خوبی گرفتند و بعضی از افراد نمره ضعیف تری داشتند و این این مذاکره تجربه ای شد. امروز وقت گله کردن و مقصر پیدا کردن نیست. امروز روز همدلی است و آمریکا میخواهد ما بر سر همین برجام دچار اختلاف شویم.

امام جمعه ادامه داد: امروز یک وظیفه داریم که بیشتر بر دوش مسئولین و وزرا است که اداره و تصمیمات کشور  را به گفته های ترامپ و آمریکا و تصمیمات کاخ سفید منوط نکند بلکه بیایند وضعیت کشور را با تکیه بر نیروهای بومی و داخلی از این حالت نیمه تعطیلی و انفعالی خارج کنند. خودمان روی پای خودمان باستیم امروز همه یک صدا می گویند که آمریکا به ما جفا کرده است. رئیس جمهور ما هم صدا بر می اورد که آمریکا چون شکست خورده است در عراق و سوریه ، می خواهد عقده خود را بر سپاه ایران خالی کند.

حجت الاسلام شاکر تاکید کرد: رئیس جمهور کشور فریاد می زند سپاه محبوب ترین نیرو ها در میان مردم است نه تنها مردم بلکه سپاه در ملت های مظلوم منطقه نیز محبوب است. سپاه نیروهای تربیت شده داعش را که برای 20 سال برنامه ریزی کرده بودند را در عرض چند سال غلبه کرد، خب طبیعتا آمریکا میخواهد مقابل سپاه باستید. 

وی تصریح کرد: وحدت و یکدلی بخاطرهمین در بین مسئولان لازم است که همه امروز در گفتار آمریکا را متهم می کنند. باید در رفتار و عمل نیز متحد بشویم و با ظرفیت های داخلی کشور را به پیش ببریم. همه مردم از برجام نا امید شده اند، کسانی که دل بسته اند نیز می دانند که خبری نیست و باید خودمان روی پای خودمان باستیم.

وی ادامه داد: سراب برجام رفت ولی آنچه مانده است کلام امام(ره) است که می فرمودند: ما می توانیم. ما باید بر خودمان تکیه کنیم. ما باید روی پای خودمان باستیم و راه آزادی خودمان را ادامه دهیم که این فضایی که ایجاد شده است و این حس بدبینی به آمریکا باعث برکت شود تا کشور وضعیت تولید و اشتغال و اقتصادی آن بهبود یابد.

 
انتهاي پيام/ر

آخرین عناوین آخرین عناوین