Skip to Content

شناسه : 35246567
ناظمی اردکانی:


دبیر کل اردکانی تبار جامعه اسلامی مدیران، گفت: اگر دولت به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی «پاسخ عملیاتی» بدهد، می‌توانیم مسیر برون‌ رفت از معضلات اقتصادی را در پیش بگیریم.

به گزارش اردکان گویا؛ «دکتر محمد ناظمی اردکانی»، دبیر کل جامعه اسلامی مدیران در طی گفت و گویی با خبرگزاری مهر با اشاره به مدیریت نقدینگی کشور به عنوان یکی از اولویت‌های اقتصادی، اظهار داشت: حجم بزرگ نقدینگی باید به سمت تولید سوق داده شود؛ بهترین مسیر برای نیل به این هدف، فعال کردن بازار بورس کشور است؛ واحدهای بزرگ دولتی و عمومی باید به بازار بورس ورود کنند.

وی در ادامه اظهارات خود، استفاده از تجربیات گذشته را برای دور زدن تحریم دشمنان، توصیه کرد.

ناظمی اردکانی، ادامه داد: رئیس جدید بانک مرکزی اعلام کرده اراده‌ای برای مدیریت نقدینگی کشور وجود ندارد؛ وقتی یک فرد مسئول، چنین صحبتی می‌کند، جای نگرانی است چون به هم ریختن شالوده بازار عرضه و تقاضا، به همین مساله عدم مدیریت نقدینگی بازمی‌گردد.

وی، تصریح کرد: وضعیت آشفته بازار سکه و ارز روی گرانی‌ها تاثیر گذاشته و این گرانی‌ها روی قشری که درآمد ثابت دارند، سختی معیشت را تحمیل کرده است؛ همین مساله می‌تواند به نارضایتی‌های اجتماعی بیانجامد؛ دقیقا همان چیزی که دشمن در پی آن است.

وی درباره عملکرد مجلس شورای اسلامی در استیضاح وزرا، اظهار داشت: سوالاتی که نمایندگان مجلس مطرح کردند، روی معضلات اقتصادی متمرکز بود؛ اگر دولت به این سوالات، «پاسخ عملیاتی» بدهد، می‌توانیم مسیر برون‌رفت از معضلات اقتصادی را در پیش بگیریم.

ناظمی اردکانی، اضافه کرد: اما اگر فی نفسه، سوالات و پاسخ‌ها سر جای خود باقی بمانند و نتیجه‌ای عاید نشود، این سوالات صرفا وسیله و ابزار کار خواهند بود و عملا نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

وزیر تعاون دولت نهم، گفت: سوالات نمایندگان مجلس، پاسخ عملیاتی می‌طلبد. باید «مدیریت جهادی» که بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی آن تاکید کرده‌اند، اعمال شود. اگر در پس این تلاش‌ها و کوشش‌ها، اراده‌ای برای بهترشدن امور وجود داشته باشد، می‌توانیم به حرکت رو به جلو امیدوار باشیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین