Skip to Content

شناسه : 35457963
با حضور مقامات شهرستانی؛


سه طرح تاب‌ آوری و توان‌افزایی زنان که یکی از طرح‌های مهم و موفق معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است، در طی برپایی مراسمی در شهرستان اردکان افتتاح شد.

به گزارش اردکان گویا؛ مدرس و تسهیل گر دوره‌های تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در سطح ملی در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، گفت: تاب‌آوری به معنای ایجاد توانمندی است تا افراد در گروه‌های محلی بتوانند با بروز استعدادهای خویش، توانایی حل مسئله را پیدا کنند.

محمد کاظم متولی، اضافه کرد: طرح تاب‌آوری یک طرح مشارکتی و اجتماعی است و در هر منطقه با مشارکت افراد محلی اجرا می‌شود، این کار سبب پاسخ سریع به مشکلات، ایجاد روابط پایدار و احساس تعلق به گروه، بروز استعدادها و ایجاد نگاه پایین به بالا و افزایش سرمایه‌های اجتماعی است.

این تسهیل‌گر دوره‌های تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در ادامه تصریح کرد: تاکنون ۲۰ تسهیل‌گر در سطح استان یزد آموزش‌دیده‌اند و جهت توانمندسازی مردم محلات در شهرستان‌ها پراکنده‌شده‌اند.

تسهیل‌گر اجتماعی در سطح محلات و حوزه شهرستان اردکان هم، افزود: اولین طرح در سطح ملی شامل زنان سرپرست خانوار بهزیستی بودند که در محل موسسه خیریه حضرت امام زمان (عج) با هدف حل مشکل افسردگی از طریق شرکت در برنامه‌های تفریحی، اردویی، آموزشی و کاربردی با تعداد ۴۰ زن سرپرست خانوار صورت گرفت.

اعظم شاکر یادآور شد: گروه دوم،‌ ۴۰ نفر از زنان سرپرست خانوار کمیته ی امداد حضرت امام خمینی (ره) بودند که در محل حسینیه حماسه‌سازان اردکان در راستای آموزش، مشاوره، آگاهی و مهارت برای حل مسائل روزمره زندگی، حضور می‌یابند.

وی، افزود: در مرحله سوم، ۶۰ نفر از بانوان محله جنت‌آباد در راستای فعالیت اجتماعی، گروهی، ورزشی و آموزشی در محل مسجد محمدی جنت‌آباد گرد هم می‌آیند.

شاکر یادآور شد: از گام‌های پیروز این طرح تبدیل حسینیه جنت‌آباد به مجموعه ورزشی و آموزشی است.


آخرین عناوین آخرین عناوین