Skip to Content

شناسه : 35630098


سه باشگاه کتابخوانی برای ترویج بیش از پیش فرهنگ کتابخوانی در گروه سنی کودک و نوجوان در طی مراسمی با حضور مسئولان محلی در موسسه خیریه امام زمان (عج) شهرستان اردکان افتتاح شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ رقیه کرمانیان معاون امور سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اردکان در این مراسم با بیان اینکه دین اسلام برای مطالعه و کسب علم ارزش و اعتبار ویژه ای قائل است، گفت: اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌ حدی است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این مصحف مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر نازل شد با امر به خواندن توأم است.

وی، افزود: اهمیت کتاب و کتابخوانی در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.

کرمانیان با تأکید بر این نکته که مطالعه باید به عنوان یک نیاز و ضرورت دائمی در میان آحاد جامعه احساس شود، یادآور شد: کتاب و کتابخوانی باید از سنین کودکی به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود به نحوی که در سنین جوانی و بزرگسالی نتوان در جامعه فردی را یافت که با کتاب بیگانه باشد.

معاون فرمانداری اردکان در ادامه برگزاری کتابخوانی دسته جمعی را یکی از روش‌های مؤثر در گرایش و اقبال همگان در امر مطالعه ذکر کرد و اظهار داشت: این‌گونه مراسم‌ها باید طبق اصول و معیارهای سنجیده برگزار شود و کتاب‌هایی که بینش، معرفت و باورهای صحیح را در جامعه منتشر می کنند در اولویت برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های مربوط قرار گیرد.

این مقام مسئول بر اهمیت و نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تأکید کرد و برگزاری چنین برنامه‌هایی را از سوی تمام تشکل‌ها خواستار شد.

تا کنون حدود 40 باشگاه کتابخوانی در شهرستان اردکان ثبت‌نام کرده‌اند.

از جمله برنامه‌های جانبی مراسم یادشده نمایش فیلم کودک، بازی و مسابقات خلاقانه، قصه‌ گویی و معرفی کتاب بود. 


آخرین عناوین آخرین عناوین