Skip to Content

شناسه : 33207129
رئیس دانشگاه یزد:


رئیس دانشگاه یزد گفت: کانون تفکر هوشمند ایجاد و سند شهر هوشمند تهیه شده است و جلسات هماهنگی با شهرداری و سایر سازمان‌ها نیز در حال برگزاری است

به گزارش اردکان گويا به نقل از یزد رسا، رئیس دانشگاه یزد در در نهمین جلسه شورای راهبری آی سی تی استان با حضور وزیر ارتباطات گفت: دانشگاه یزد در رشته‌های برق، کامپیوتر و علوم کامپیوتر هم در زمینه اساتید و دانشجویان از وضعیت خوبی برخوردار است و وجود این رشته‌ها تا مقاطع دکترا زمینه مناسبی را برای فعالیت در حوزه آی سی تی فراهم کرده است.

محمدصالح اولیا ادامه داد: از لحظ زیرساختی تلاش شده تا فیبرنوری در دانشگاه یزد توسعه یابد وتوسعه قابل توجه پهنای باند داشتیم اما با وجود اینکه قرار بود نگاه ویژه ای به دانشگاه ها شود در شبکه فیبرنوری به لحاظ زمانی تاخیر ایجاد شده که همت ویژه‌ای را می‌طلبد.

وی با اشاره به وجود مرکز محاسبات در پردیس‌های مختلف دانشگاه یزد، عنوان کرد: در حوزه نرم‌افزار، سیستم جامعی دیده شده است تا به سمت ایجاد دولت الکترونیک در دانشگاه یزد حرکت کنیم.

اولیا با اشاره به فعالیت آزمایشگاه تحقیقاتی فیبر نوری افزود: با حمایت‌های انجام شده آزمایشگاه تجهیز شده اما نیاز به حمایت‌های دیگری نیز هست تا کارادامه پیدا کند و در حوزه‌های مختلف به عنوان قطب تحقیقات محسوب شویم.

وی با بیان اینکه موتور پارسی جو در دانشگاه یزد راه‌اندازی شده است، گفت: می‌تونیم در این زمینه قطب باشیم و حول این فعالیت مهم خدمات دیگری را نیز توسعه دهیم.

رئیس دانشگاه یزد با اشاره به فعالیت‌های در حال تکمیل دانشگاه یزد که با حمایت شهرداری انجام گرفته است، تصریح کرد: کانون تفکر هوشمند ایجاد و سند شهر هوشمند تهیه شده است و جلسات هماهنگی با شهرداری و سایر سازمان‌ها نیز در حال برگزاری است و بر روی پروژه‌های پیشنهادی که به توسعه شهر هوشمند کمک می‌کند کار می‌کنیم.

اولیا عنوان کرد: با توجه به سیاست‌های وزارت ارتباطات، استان یزد آمادگی دارد تا در زمینه‌هایی که قابلیت دارد و در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با حمایت ویژه‌ای که انجام می‌شود به صورت هدایت شده و متمرکز فعالیت کند.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین