Skip to Content

شناسه : 34135202
کرمانیان اردکانی:


مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد از زمینه‌سازی براي اجراي طرح تدوين سند ارتقاي وضعيت زنان و خانواده در سطح این استان خبر داد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی استانداری یزد؛ «رقيه كرمانيان اردکانی» با توجه به رويكرد دولت تدبير و اميد در تقويت نقش‌پذیری اجتماعي بانوان از اجراي سند ارتقاي وضعيت زنان و خانواده در استان يزد بر مبناي نشاط‌ آفرینی و توانمندسازي در تمام بسترهاي موجود خبر داد و بر همكاري دستگاه‌های اجرايي و نهادهاي فعال در اين زمينه تأکید كرد.

مديركل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد گفت: شناسايي دغدغه‌ها و نيازهاي حوزه زنان و خانواده استان در ابعاد اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، آموزشي و بهداشتي براي فراهم نمودن شرايط لازم و نزديك شدن به برابري جنسيتي ضرورت دارد.

كرمانیان افزود: در سال حمايت از كالاي ايراني، برنامه‌های اين دفتر براي پويايي و توانمندسازي هر چه بيشتر بانوان در تحقق شعار سال بر هم‌اندیشی و گفت‌وگوهای بين نسلي،آموزش‌های مهارتي و حمايت از رونق اشتغال و عرضه محصولات به‌ویژه درزمینه خدمات، صنایع‌دستی و گردشگري معطوف شده است.

وي خاطرنشان كرد: اجراي طرح تاب‌آوری اجتماعي 1 و 2، تشكيل مجمع مشورتي زنان و برنامه‌های متنوع درزمینه حقوق كودك از برنامه‌های اثربخش حوزه بانوان در سال گذشته به شمار می‌رود كه در مسير پيش رونیز سعي بر تقويت بيشتر ظرفیت‌های به وجود آمده و رونق آن است.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد، سلامت و نشاط اجتماعي زنان را از موضوعات اثرگذار بر ساير جنبه‌های زندگي و فعاليت آن‌ها دانست و بيان كرد: اجراي مرحله 3 طرح تاب‌آوری اجتماعي در محلات بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بين معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و استاندار يزد از برنامه‌های مهم در تقويت اين موضوع است.

کرمانیان اردکانی در پايان، اظهار داشت: تكميل بانك اطلاعاتي زنان و معرفي به جامعه هدف، جهت ايجاد خودباوري و ارتقاي جايگاه زنان از ديگر اهداف اين دفتر در سال 97 است و از بانوان فعال در عرصه‌های مختلف خواستاريم گزیده‌ای از فعالیت‌ها و توانمندی‌های خود را براي تكميل اين بانك اطلاعاتي به دفتر بانوان استانداري يزد ارسال كنند.


آخرین عناوین آخرین عناوین