Skip to Content

شناسه : 35443150
خامسی هامانه مورد تاکید قرار داد


مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، گفت: باید از ظرفیت سمن‌ها و مؤسسه‌ های خیریه برای ساماندهی متکدیان و کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «فخرالسادات خامسی هامانه» در طی بازدیدی از اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد، افزود: حضور متکدیان علاوه بر تغییر چهره شهر، آسیب‌های اجتماعی را نیز به دنبال دارد که باید ساماندهی آنها به عنوان مهم ترین اقدامات در دستور کار مسئولان امر باشد.

وی، خاطرنشان کرد: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از سمن‌ها و تشکل‌های اجتماعی در خصوص کاهش آسیب‌ها حمایت می‌کند.

مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، ادامه داد: تعامل سازمان‌های مردم‌نهاد با دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کلید رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

همچنین مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد، گفت: جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر خط قرمز این اداره است و به‌محض اعلام وجود متکدی نسبت به جمع‌آوری آن اقدام می‌شود.

امرالله سیف‌الدینی، ادامه داد: درصورتی‌که متکدی غیربومی باشد، فقط برای تکدی‌گری آمده باشد به شهرش بازگردانده می‌شود.

وی، گفت: اگر از کودک متکدی اطلاعاتی در دست نباشد، ضمن هماهنگی با مراجع قضایی و نامه دادستانی، پسران به مرکز «ترنم باران» و دختران به «خانه امن» منتقل می‌شوند.

لازم به ذکر است که پیشتر اعلام ‌شده بود، 51 درصد متکدیان در سطح شهر یزد اتباع بیگانه هستند، کودکانی که اقدام به گدایی می کنند غیرایرانی و متکدیان غیر کودک هم غیربومی هستند. 


آخرین عناوین آخرین عناوین