Skip to Content

شناسه : 32539864


مراسم معارفه سرپرست جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا ؛ معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این مراسم با اشاره به موقعیت بسیار خوب و پایین بودن نرخ بیکاری در شهرستان اردکان گفت: معیشت و اشتغال، مهمترین مسائلی است که جامعه با آن درگیر است.
امیر یوسفی ابراز امیدواری کرد که سرپرست جدید این اداره با تعامل و همکاری با مسئولین استان و شهرستان اردکان بتواند در راستای اهداف تعیین شده ایفای نقش کند.
وی گفت: حدود 440 شرکت تعاونی در شهرستان اردکان وجود دارد ولی فقط 125 تعاونی فعال هستند و نشان می دهد که در این زمینه اقدامات خوبی انجام نشده است و باید این موضوع آسیب شناسی شود زیرا این شهرستان زمینه مساعدی برای توسعه و فرهنگ تعاون را دارد و در همه حرکت ها شهرستان اردکان پیشگام بوده است و حرکت هایی که از قدیم تا به الان صورت گرفته است نشان از ریشه دار بودن فرهنگ تعاون در این شهرستان است.
فرماندار اردکان هم در سخنانی گفت: همه ما می دانیم که اردکان یک شهرستان صنعتی است و جمعیت قابل توجهی از کارگران در اینجا حضور دارند که عمدتاً هم مهاجر هستند که زمینه ایجاد فرصت و تهدیدات را در این حوزه فراهم آورده است و می طلبد که اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بصورت ویژه توجه لازم را داشته باشد.
وی افزود: ما در کنار مسائل و مشکلات کارگری باید به مباحث فرهنگی کارگران و زیرساخت های رفاهی آنان بپردازیم زیرا آنچنان که لازم بوده تاکنون به این حوزه توجهی نشده است و اقدام مؤثری صورت نگرفته است. این مسائل از یک طرف وظیفه دولت و از طرف دیگر مسئولیت اجتماعی صنایع است که برای ایجاد این زیرساخت ها اقدام کنند.
هادی مقیمی گفت: با هماهنگی بین بخشی می توان بسیاری از مسائل و مشکلات کارگری را با تدبیر و درایت لازم در اسرع وقت حل کرد. مطالبه جدی من از اداره کار این است که هم در حوزه مسائل و مشکلات کارگری و هم در حوزه شوراهای کارگری و نهادهای قانونی هماهنگی لازم صورت گیرد و ماهم هرچه در توان داریم بکار خواهیم گرفت تا این اداره موفق باشد چرا که موفقیت در این حوزه در حقیقت موفقیت دولت است و موجب رضایتمندی بیشتر مردم نسبت به نظام و دولت خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که سرپرست جدید اداره کار اردکان با تجربیات ارزنده ای که دارد بتواند خدمات قابل توجهی را در حوزه مسئولیت خود بویژه در زمینه آموزش و ایمنی کار انجام دهد.
در پایان این مراسم، اصغر دشت آبادی به عنوان سرپرست جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان معرفی شد.
انتهای پیام/ ا.م


آخرین عناوین آخرین عناوین