Skip to Content

شناسه : 35458201
کارشناس هواشناسی خبر داد


کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد، تصریح کرد: باد همراه با گرد و خاک مرکز این استان را با سرعت 76 کیلومتر بر ساعت درنوردید.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد رضا شیر غلامی» در طی گفت‌ و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: سرعت باد در ایستگاه‌های بافق و مهریز هم به همین میزان بود.

وی بابیان اینکه این پدیده بیشتر مناطق استان را هم در برگرفت، اظهار داشت: دید افقی برای لحظاتی در شهر یزد به 300 متر کاهش یافت.

این کارشناس پیش‌بینی هواشناسی در ادامه از بارش پنج میلی‌متر باران، شنبه‌شب در ایستگاه «خود سفلی» تفت خبر داد و یادآور شد: در ایستگاه‌های هامانه، کذاب، نصرآباد، اسلامیه، اشکذر و خضرآباد به ترتیب سه، 2، 1.4، یک ، هفت دهم و 6 دهم میلی‌متر باران گزارش شد.

به گفته وی در «مغوستان اکبر» و یزد هم یک و سه‌دهم میلی‌متر باران ثبت شد.

به گفته شیر غلامی تا سه‌شنبه هفته جاری شاهد افزایش ابر در ساعت‌های بعد از ظهر و رگبارهای پراکنده به‌ویژه در مناطق شمالی و ارتفاعات استان خواهیم بود.

این کارشناس، افزود: در این مدت شاهد افزایش باد و گاهی ورزش باد نسبتاً شدید در مناطق شمالی خواهیم بود و روند کاهش دما که از دیروز در استان آغاز شد و با حاکمیت زبانه‌های پرفشار امروز و فردا به‌صورت ملموس‌تری ادامه خواهد یافت.

شیر غلامی، اضافه کرد: دمای شهر یزد در 24 ساعت گذشته 15تا 31 درجه سلسیوس در نوسان بود و پیش‌بینی می‌شود که در گرم‌ترین ساعت‌های امروز و فردا دمای هوای در یزد به 26 درجه و در خنک‌ترین ساعت در 2 شب آینده به 13 درجه برسد.

وی ادامه داد: همچنین روزهای پایانی هفته جاری دمای هوا در شهر یزد، 2 و سه درجه افزایش می‌یابد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد گرم‌ترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته را بافق با بیشینه 36 درجه سانتیگراد و خنک‌ترین را نصرآباد با کمینه هفت درجه اعلام کرد.

لازم به ذکر است که میزان بارندگی استان یزد در سال آبی 97 -96 ، 69 میلی‌متر گزارش‌ شد. 


آخرین عناوین آخرین عناوین