Skip to Content

شناسه : 35046276
یادداشت؛


رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرمودند: «شهید محسن حججی عزیز؛ حجت خداوند بر همگان شد.» جنبش عظیم حججی های ایران زمین در گستره خاک جمهوری اسلامی نشان داد تا هنوز این خانه، محسن ها دارد.

به گزارش اردکان گویا؛ سید محمد حسین موسوی در طی یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهید محسن حججی، نوشت: اواسط مردادماه سال گذشته بود که شایعه اسارت یک ایرانی در چنگال انسان نماهای تکفیری صفت داعش در سوریه شنیده و ساعاتی بعد، تایید شد.

تصویری از لحظه اسارت «محسن حججی» در بند تروریست ها دست به دست شد که در نگاه اول می توان درک کرد که اسارت نبود؛ «شهامت» بود.

دو روز پیش از این واقعه خبر شهادت مدافع حرم مان با تصاویر دردناک منتشر شد اما اصل اتفاقات پس از آن بود. «حماسه محسنی» همه را غافل گیر کرد؛ در دورترین نقطه کشورمان عکس خندان شهید حججی را مانند قلوب شان در پشت خودروها نصب کرده بودند، کمتر جشن عروسی برپا می شد که مزین به تصویر «شیر نجف آباد» نباشد، کاربران فضای مجازی با هشتگ های #همه_حججی_هستیم سازندگان این فضا را چنان غافل گیر کردند که هنوز در پس لرزه های جوشش عشق آحاد ملت به فرزند خو هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار با جمعی از مسئولین فرهنگی استان یزد، فرمودند: «شهید محسن حججی عزیز؛ حجت خداوند بر همگان شد.» جنبش عظیم حججی های ایران زمین در گستره خاک جمهوری اسلامی نشان داد تا هنوز این خانه، محسن دارد.

از خود تصویر اسارت که بگذریم (که البته در زمان سلفی حقارت آقایان به اصطلاح وکلای ملت، نماد اوج عزت ما شد) باید از ویدئویی یاد کنیم که در آن شهید حججی در اثنای دوران نوجوانی به مداحی سالار شهیدان می پرداخت؛ فیلمی که نشان داد حسین بن علی ژن های خوب زمانه را گلچین می کند.

تشییع پیکر شهید محسن حججی در تهران، اصفهان و نجف آباد به معنای واقع کلمه تبلوری عینی از «تعز من تشاء» بود!

آری آن سربلند بی سر؛ غافلان در خواب را بیدار ساخت و با شهادت اش نشان داد اگر در سوریه حضور نداشته باشیم امروز سنگر حججی ها در همدان شکل می گیرد.

بدون تعارف امروز در عرصه هایی همانند اقتصاد مقاومتی درون زا و فضای مجازی؛ «محسن حججی می خواهیم».

" زیارتت قبول محبوب مظلوم

دشمن نشنید ناله و فریادم       

من محسنم و مرد نجف آبادم

چون شیر باستادم و خود می بینی

در بندم و از رعشه تن آزادم "


آخرین عناوین آخرین عناوین