Skip to Content

شناسه : 24051805
گاردین خبر داد:


عملیات آزادسازی موصل توسط واحدهای نهم، پانزدهم و شانزدهم ارتش عراق با همکاری پلیس فدرال، نیروهای مردمی حشد الشعبی، واحدهای امنیتی نینوا و چندین قبیله سنی انجام خواهد شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از شبکه ی اطلاع رسانی راه دانا؛ نیروهای مسلح عراق آخرین آماده‌سازی‌ها برای شرکت طولانی در جنگ آزادسازی شهر موصل را انجام می‌دهند و منتظر دستور حمله حیدر العبادی، نخست وزیر عراق هستند.

ژنرال عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق با تایید این خبر اعلام داشت که آماده سازی نیروهای به پایان رسیده است و در این نبرد، نیروهای پیشمرگه نیز حضور خواهند داشت.

این حمله توسط واحدهای نهم،پانزدهم و شانزدهم ارتش عراق با همکاری پلیس فدرال این کشور، نیروهای مردمی حشد الشعبی، واحدهای امنیتی نینوا و چندین قبیله سنی انجام خواهد شد.

ائتلاف آمریکا نیز شروع به بمباران موصل کرده است و تاکنون چندین موضوع تروریست‌های داعش را هدف قرار داده است، همزمان نیروهای مسلح عراق برای حمله زمینی خود را آماده می‌کند.

از طرف دیگر، اخبار داخلی موصل حاکی از آن است که تروریست‌های داعش 58 تن از افراد این گروه که قصد شورش و پیوستن به نیروهای دولتی سوریه داشتند را اعدام کردند.

هدف از این شورش تضعیف خطوط دفاعی داعش در جنگ نزدیک موصل بود که انتظار می‌رود بزرگ‌ترین جنگ عراق بعد از هجوم سال 2003 آمریکا به این کشور باشد.

عملیات آزادسازی موصل به احتمال زیاد تا چند روز دیگر آغاز شود. خبرگزاری گاردین انگلیس در این رابطه، نوشت: داعش حدود 6 هزار نیرو برای دفاع از موصل دارد که میان جمعیت 600 هزار نفری شهروندان موصل پنهان شده‌اند. با این وجود احتمال می‌رود که بیشتر این نیروها با شروع عملیات آزادسازی موصل، فراری شوند. با این وجود، طراحان جنگ بر این باورند که نبرد آزادسازی موصل حداقل یک ماه به طول خواهد انجامید.

اما در کنار جنگ موصل، مدیریت موج جدیدی از پناه‌جویان و کمک‌رسانی به آن‌ها امری دشوارتر خواهد بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین