Skip to Content

شناسه : 28921986
دکتر عضد زاده خبر داد


رییس اداره بهزیستی اردکان، گفت: در سال گذشته 239 پرونده طلاق به مرکز اورژانس اجتماعی این نهاد ارجاع شده که در نتیجه مداخلات انجام شده؛ 21 درصد موارد ارجاعی منجر به سازش شده است.

«دکتر امیر ولی عضدزاده» در طی گفت و گویی با خبرنگار اردکان گویا؛ در این رابطه، افزود: افزود: مرکز مداخله در بحران (فردی، خانوادگی و اجتماعی) اواخر سال 91 با هدف کاهش طلاق و در صورت وقوع طلاق، کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از آن تشکیل شده و پرونده‌های ارجاعی از دادگستری و خود معرف را پوشش داده است.

وي گفت: در واقع این مرکز با استفاده از نیروهای متخصص ، متعهد و با تجربه سازمان بهزیستی، بکارگیری اصول علمی مددکاری اجتماعی، خانواده درمانی، روان درمانی، مشاوره و موارد مشابه، به بررسی اختلالات عاطفی - شناختی زوجین و شناخت همه‌جانبه مسائل و مشکلات در ابعاد گوناگون پرداخته و زوجین در آستانه طلاق را در رفع اختلالات و حل مشکلات میان آنها یاری كرده است.

عضدزاده، ادامه داد: این مرکز تا حد امکان زمینه‌های سازش، حفظ و انسجام خانواده را فراهم می‌كند و در صورتی که طلاق تنها راه تامین سلامت و امنیت روانی افراد خانواده باشد به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از طلاق، توصیه‌ها و رهنمودهای لازم را در رابطه با ارتباط صحیح با فرزندان، ضرورت تداوم ارتباط والدین و فرزندان به آنان ارائه می‌دهند و در صورت لزوم در رابطه با چگونگی وضعیت سرپرستی فرزندان پیشنهاداتی ارائه می‌كند.

وی، افزود: بیشتر پرونده‌های ارجاعی به اورژانس اجتماعی، در گروه سنی 20 تا 30 سال است و عمده دلایل زوج‌ها برای طلاق شامل خیانت، اعتیاد، دخالت اطرافیان و اختلالات روانی است.

وی بیان کرد: طلاق عاطفی زوج‌ها نیز به عنوان یک زنگ خطر است که می بایستی برای پیشگیری از تبعات و مسایل آن برنامه‌ریزی خاصی انجام شود.

ريیس اداره بهزیستی اردکان به نقش اثرگذار آموزش مهارت‌های زندگی در استحکام و تداوم زندگی مشترک زوج‌های جوان اشاره کرد و گفت: بسیاری از اختلافات در زندگی زوجین، ناشی از نداشتن از مهارت‌های زندگی است و چنانچه بتوان آموزش مهارت‌های زندگی را در مقاطع مختلف الزامی کرد، بدون تردید در کاهش اختلافات زوجین و نیز کاهش آمار طلاق گام اساسی برداشته خواهد شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین