Skip to Content

شناسه : 24454262
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: کسانی که هنوز در فکر مذاکره با آمریکا و تطهیر چهرة منفور این قدرت جهنمی هستند به خود آیند؛ با سیل خروشان امت حزب الله در مبارزه با این قدرت پلید همسو شوند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: دیروز شاهد حضور یکپارچه دانش آموزان، این وارثان انقلاب در مراسم راهپیمائی مبارزه با استکبار جهانی به سردمداری امریکای جهانخوار بودیم.

سازش با آمریکا و تطهیر این قدرت جهنمی، تجاهل است
حجت الاسلام حسینی از حضورعموم مردم و مسئولان بویژه دانش آموزان و فرهنگیان قدر دانی کرد و گفت: همه، مشت گره کرده خود را همچون سنگی به شیشة حبابی هیمنه آمریکا و اسرائیل زدند و پیام سیزده آبان را به گوش جهانیان رساندند که تقابل جبهه حق علیه باطل، همچنان در ایران اسلامی ادامه دارد و کسانی که هنوز در فکر مذاکره با آمریکا و تطهیر چهرة منفور این قدرت جهنمی هستند باید به خود آیند؛ به ندای مقام معظم رهبری معظم رهبری لبیّک گویند و ازاین تجاهل خود دست بردارند و با سیل خروشان امت حزب الله در تقابل با امریکا همسو شوند.

وی در ادامه به بازخوانی سخنان مهم معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب برتفاوت آشکار نظام آمریکا با ارزش های انسانی اشاره کرده و فریاد مرگ بر امریکا را به معنای مرگ بر دولت و نظامی که هیچ سنخیتی با ارزش های انسانی ندارد، تفسیر کرده اند.

خطیب جمعه ابرکوه به افشاگری های دو کاندیدا انتخابات آمریکا اشاره کرده و گفت: این حقایق و فجایع قبلا توسط رهبر انقلاب بیان می شد، اما عده ای باور نمی کردند یا نمی خواستند باور کنند و به حقیقت این اظهارات کاندیداهای انتخاباتی آمریکا، در مناظره ها نشانگر نابودی ارزش های انسانی در این کشور است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به آغاز ماه صفرو سر آمد سوگواری ها در این ماه که اربعین است اشاره کرد و افزود: اربعین، روزی است که دل های پاک مؤمنان موحد و راد مردان آزادی خواه، بهم گره می خورد، همانطور که امام حسن عسکری (ع) یکی ازعلائم پنجگانه مؤمن را قرائت زیارت اربعین برمی شمارد.

پوچ گرایی و بی دین شدن جوانان، نشان از نفوذ فرهنگ ناسالم غرب در کشور است
خطیب جمعه ابرکوه با اشاره به 14 آبان و روز فرهنگ عمومی عنوان کرد: فرهنگ به فرموده مقام معظم رهبری از ضرورت های حیاتی جامعه است و مثل آب و هوا می ماند که انسان بدون تنفس در هوای سالم و بهره مندی از آب سالم، نمی تواند ادامه حیات دهد .

وی تصریح کرد: فرهنگ اگر آلوده به فساد فرهنگ غرب شد؛ جامعه را نابود می کند؛ فرهنگ آلوده و ناسالم، روح معنوی و ایمانی خانواده ها و جوانان را می کشد؛ جوانان را تُهی، بی هویت، پوچ گرا و سرانجام معتاد، ولگرد و بی دین می کند و این اثر نفوذ فرهنگ سمّی غربی به فرهنگ سالم ایرانی است!

این مسئول در ادامه به 17 آبان و سالروز ورود امام هشتم(ع) به ابرکوه اشاره کرد و گفت: ابرکوه نام خود را در برگ زرین تاریخ در میزبانی چند روزه از وجود مبارک امام هشتم (ع) ثبت کرد و امام رضا (ع) مسجد بیرون را به عنوان منزلگاه خود قطعه ای از بهشت کردند.

وی ضمن دعوت از حضور مردم در مراسم 17 آبان، اذعان کرد: قطعاً سال ها پس از این سفر، مسجد بیرون ساخته شد و تجدید بنا هم شده است، لازم است میراث فرهنگی طرحی جامع در امربهسازی و توسعه مسجد داشته باشد و من امید آن دارم که در آینده ای نزدیک شاهد ساخت و ساز زائر سرا و فضای سبز و آب نما به عنوان قطب فرهنگی شهرستان برای مجاوران در شهر و زائران امام رضا (ع) در مسیر به مشهد باشیم و چیزی شبیه فضای امامزاده طبس برای این منزلگاه بنا شود.

حجت الاسلام حسینی به سالروز شهادت سردار فداکار حضرت علی (ع) و شهید امر به معروف ونهی ازمنکر حضرت عمار یاسر(ره) در جنگ صفین در سال 37 هجری اشاره و بیان کرد:عمار یاسر(ره)، شخصیتی پر توان ودشمن ستیز بود و نامش لرزه بر پشت دشمن می افکند وجودش مایه دلگرمی مولا امیر المؤمنین (ع) و قاطبه  مسلمین بود.

حسینی تاکید کرد: در هر زمان برای رهبران راستین اسلام به ویژه در این زمان برای مقام معظم رهبری، در جهت تقابل با بد خواهان و همسنگران جبهة استکبار، لازم است عمارانی باشند تا با فداکاری ولایت تقویت گردد.

تسلیت سالروزشهادت حضرت رقیّه در پنجم صفر سال 61 و رحلت مرحوم مرعشی نجفی از دیگر مطالبی بود که امام جمعه ابرکوه به آن اشاره کرد.

 


آخرین عناوین آخرین عناوین