Skip to Content

شناسه : 35436396
عالی ترین مقام اجرایی شهرستان خبر داد


فرماندار اردکان، بیان کرد: در جهت رفع دغدغه‌های سیاسی، امنیتی و فرهنگی آحاد مردم، کار اجرای طرح اردوگاه و مهمان‌شهر جدید اتباع خارجی در سطح این شهرستان به‌ زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «هادی مقیمی» با بیان این‌ که کار مطالعاتی و نقشه اولیه این مهمان‌شهر آماده شده، گفت: ساخت حدود ۲ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: فرمانداری اردکان، استقلال جمعیتی اتباع و لحاظ‌ کردن مسائل امنیتی و اجتماعی را در این طرح دنبال می‌کند.

مقیمی، خاطرنشان کرد: متأسفانه به‌علت سیاست‌های مسامحه‌ گرایانه امکان ورود اتباع غیرمجاز به کشور فراهم است و هدف از اسکان در مهمان‌شهر جدید رفع دغدغه‌های سیاسی، امنیتی و فرهنگی مردم است.

فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان اردکان همچنین بر بازتعریف شعاع تردد، رعایت بی‌اغماض قانون مشاغل مجاز برای اتباع و... تأکید کرد و افزود: در طراحی مهمان‌شهر جدید، اشتغال، بهداشت و آموزش به‌عنوان اولویت‌های اساسی مدنظر قرار گرفته است.

وی، تصریح کرد: علاوه بر مسئله اسکان، فعالیت‌های کارگاهی، رفاهی و تفریحی، آموزشی، بهداشتی و خدماتی نیز در طراحی مهمان‌شهر اردکان لحاظ خواهد شد.

گفتنی است که طرح جابه‌جایی مهمان‌شهر صحابه اردکان به تصویب شورای تأمین شهرستان و استان رسیده و ساخت آن از چندماه آینده آغاز می‌شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین