Skip to Content

شناسه : 35636585


تیم ملی فوتبال ساحلی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در رقابت های بین قاره ای به کشور امارات سفر کرده است، آماده مصاف با قدرت های جهانی این رشته ورزشی است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ هشتمین دوره رقابت های جام بین قاره ای فوتبال ساحلی از 15 تا 19 آبان ماه به میزبانی کشور امارات متحده عربی برگزار می شود و تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در گروه دوم این مسابقات با تیم های آمریکا، تاهیتی و روسیه هم گروه است.

در گروه دوم نیز تیم های اسپانیا، برزیل، مصر و امارات متحده عربی حضور دارند.

این رقابت ها پس از مسابقات جام جهانی، به عنوان معتبرترین رویداد جهانی فوتبال ساحلی به شمار می رود.

شاگردان «مارکو اوکتاویو» سرمربی تیم فوتبال ساحلی ایران قرار است در دیدار نخست خود روز سه‌شنبه (پانزدهم آبان) برابر آمریکا صف آرایی کنند و روزهای 16 و 17 آبان ماه به ترتیب مقابل تاهیتی و روسیه قرار می گیرند.

«پیمان حسینی» دروازه بان تیم ملی در گفت و گویی که فدراسیون فوتبال منتشر کرده است، در این باره گفت: شرایط تیم و بازیکنان بسیار خوب است. آماده شروع مسابقات هستیم. البته از ناحیه کتف و گردن آسیب دیدگی دارم، اما بطورکلی آماده ام.

برترین دروازه‌بان جهان در سال 2017 درباره توپ‌های جدیدی که قرار است برای نخستین بار در رقابتهای جام بین قاره ای استفاده شود، بیان کرد: این توپ ها زیبا، اما بسیار سبک‌تر از توپ‌های سال‌های گذشته است و با سرعت بالایی که دارد دچار تغییر جهت ناگهانی می شوند که بدون شک کار را برای دروازه‌بان ها بسیار سخت خواهد کرد

«محمد احمدزاده» کاپیتان تیم ملی نیز در این باره گفت: برای مسابقات جام بین قاره ای کاملا آماده هستیم و با توجه به اردوهایی که پشت سر گذاشتیم به خصوص اردو در کشور پرتغال، با تمرکز و آمادگی ذهنی وارد مسابقات خواهیم شد.

وی که سابقه 12سال حضور در تیم ملی را دارد درباره جوان گرایی در تیم ملی گفت: به جرات می گویم که هفتاد درصد تیم دچار تغییرات و جوان گرایی شده است و جوان های دعوت شده به تیم ملی عملکردی بسیار با انگیزه از خود نشان دادند.

احمدزاده در خصوص توقعی که از تیم ملی فوتبال ساحلی در این رقابتها می رود، تصریح کرد: اینکه تیم دچار جوان گرایی شده هم نگران کننده و هم مفید است. البته جوان های تیم فاقد تجربیات بین المللی هستند، اما بازیکنان باتجربه درکنار آنها هستند و پشتیبان یکدیگر خواهیم بود تا به اهداف خود برسیم.

«حمید بهزادپور» دیگر دروازه بان فوتبال ساحلی ایران گفت: تمرین خوبی را شب گذشته پشت سر گذاشتیم و آمادگی و انگیزه بالایی در بین همه بازیکنان وجود دارد و امروز هم آخرین تمرین خود را پیش از شروع مسابقات برگزار خواهیم کرد.

دروازه‌بان ملی پوش کشورمان که با تیم پارس جنوبی امسال موفق به کسب مقام قهرمانی لیگ برتر شده است، درباره توپ های جدید گفت: سبک وزن بودن توپ‌ها باعث شده تا در ضربات شوت دچار تغییر مسیر شوند که به همین دلیل کار برای دروازه‌بان ها دشوار شده است.

وی‌ افزود: دروازه بان باید بسیار بیشتر از قبل هوشیار باشد؛ زیرا احتمال ضریب اشتباه افزایش یافته است.

گفتنی است که محمد احمدزاده، مسلم مسیگر، امیر حسین اکبری، مصطفی کیانی، حمید بهزادپور، محمد مرادی، محمد معصومی زاده و علی میرشکاری (پارس جنوبی)، پیمان حسینی (شهریار ساری)، سعید پیرامون (ایفا اردکان)، مهدی شیرمحمدی (مقاومت گلساپوش) واحسان درا (شهرداری بندرعباس) بازیکنان حاضر در تیم ملی فوتبال ساحلی ایران هستند.


آخرین عناوین آخرین عناوین