Skip to Content

شناسه : 35026000
رئیس شورای زکات اردکان:


رئیس شورای زکات شهرستان اردکان با اشاره به اهمیت پرداخت زکات، تاکید کرد: «زکات»، یکی از ستون‌های دین مبین اسلام و موجب گشایش امور در سطح جامعه است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی جلسه شورای زکات شهرستان اردکان در خصوص اهمیت پرداخت زکات، گفت: دین اسلام بر پنج‌پایه نماز، روزه، حج، زکات و ولایت بناشده است و زکات یکی از ستون‌های دین اسلام است.

وی، افزود: در قرآن کریم نیز در اکثر موارد، نماز همراه با زکات آمده است و در کلام اهل‌بیت هم سفارش زیادی به زکات شده است و تأکید شده است که نماز انسان در صورتی مورد قبول واقع می‌شود که زکات را نیز بپردازد.

امام‌ جمعه اردکان، گفت: زکات شامل زکات واجب، خمس، صدقه و زکات مستحبی است که اگر مردم ما به این موضوع اهمیت بدهند همه فقرا به نیازهای اصلی خود دست پیدا می‌کنند. حضرت امام علی (علیه‌السلام) می‌فرمایند؛ هر جا فقری مشاهده می‌شود بخشی از هزینه‌های او در دست اغنیاست و این افراد غنی باید به فقرا رسیدگی کنند.

وی، اظهار داشت: در موضوع تبلیغ زکات و حمایت از آن‌همه باید تلاش کنند تا زکات در کشور ما و در میان مردم ما به‌خوبی جای خود را باز کند و نیازهای اصلی محرومین با اهمیت دادن به این موضوع برطرف شود.

رئیس شورای زکات اردکان در پایان، گفت: اگر این اتفاق بیفتد هم به دولت و هم به امور خیریه کمک می‌شود زیرا مصارف زکات مخصوص نیازمندان نیست و در موارد دیگری مانند ساخت بیمارستان، مدرسه و پیشرفت جامعه نیز هزینه می‌شود. نتیجه اهمیت دادن به زکات، گشایش در امور بسیاری از جمله امور مستمندان و نیازمندان است.


آخرین عناوین آخرین عناوین