Skip to Content

شناسه : 35808160
سرمربی خاتم اردکان به انتقادات پاسخ داد


سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان پس از حذف از مسابقات جام باشگاه‌های مردان جهان در کشور لهستان، تصریح کرد: زورمان به حریفان نرسید.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد رضا سالک» در طی گفت و گویی با خبرگزاری مهر درباره نتایج کسب شده تیمش، گفت: واقعیت این است که بازیکنانم دو برابر بیشتر از تلاشی که در رقابت‌های لیگ داخلی داشتند، در جام باشگاه‌های جهان تلاش کردند  اما زور ما به این تیم‌ها نمی‌رسید. تیم‌های بزرگ با بازیکنانی بزرگ در این مسابقات حاضر بودند. تیم ترنتینو ایتالیا که در گروه ما بود، موفق شد به فینال مسابقات راه یابد و یکی از پرافتخارترین تیم‌های مسابقات بود.

وی، ادامه داد: دو تیم دیگر همگروه ما نیز بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار داشتند و این توقعی که از تیم ما وجود داشت، کمی غیرمنطقی بود. به غیر از لژیونرهای والیبال ایران، اگر تمام بازیکنان منتخب داخلی نیز در قالب یک تیم جمع می‌شدند، باز نمی‌توانستند حتی یک ست از این تیم‌ها کسب کنند.

سالک در ادامه، بیان کرد: بازیکنانم بسیار تلاش کردند اما اینکه تیم با چنین هجمه‌هایی مواجه شود، درست نیست. زمانی که چند روز مانده به آغاز مسابقات، شهرام محمودی و مهدی مرندی را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست دادیم، دیگر چه کار می‌توانستیم انجام دهیم. مسابقات جام باشگاه‌های جهان به میزبانی لهستان برگزار شد و ۶ کشور اروپایی در آن حضور داشتند.  در گذشته مسابقات در یک کشور آسیایی بود و به همین دلیل شاهد حضور این تعداد از تیم‌های اروپایی نبودیم. تیم زنیت با تمام بزرگانش، از این مسابقات حذف شد.

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان، افزود: پس از آسیب‌دیدگی محمودی و مرندی، هیچ باشگاهی حاضر نشد به ما بازیکن بدهد چرا که همه درگیر مسابقات لیگ هستند و شاید حتی اگر خود ما نیز بودیم، در این شرایط به تیمی بازیکن نمی‌دادیم.

«خاتم سال آینده نماینده ایران در جام باشگاه‌های جهان است، آیا برای حضور در این مسابقات برنامه‌ای دارید؟» سالک در پاسخ به این سئوال، اذعان کرد: به هر حال امسال شرایط برای تیم ما بسیار متفاوت بود. ما به جای تیم بانک سرمایه، در این مسابقات حاضر شدیم و تنها به این دلیل که سهمیه ایران از دست نرود، در مسابقات شرکت کردیم. تیم ما اصلاً مهیای حضور در چنین رقابتی نبود اما برای سال آینده برنامه‌ریزی خواهیم داشت. همانطور که می‌دانید با توجه به شرایط نرخ ارز، هیچ تیمی نمی‌تواند بازیکنان خارجی را در اختیار بگیرد؛ درحالی‌که حریفان ما بازیکنان خوب دنیا را در قالب یک تیم جمع‌آوری می‌کنند. با توجه به شرایط موجود، هر تیمی که از ایران در جام باشگاه‌های جهان شرکت کند، نمی‌تواند به خوبی با رقبا دیدار داشته باشد اما سعی ما بر این است تا بهترین شرایط را مهیا و تیم را برای حضور در مسابقات آماده کنیم؛ ضمن اینکه من از بازیکنانم تشکر می‌کنم چرا که تمام تلاش خود را کردند اما زور ما به این تیم‌ها نرسید.

سالک در ادامه درباره رقابت‌های لیگ داخلی نیز، گفت: چاره‌ای نداریم که سریع خود را برای مسابقات مهیا کنیم تا از گردونه تیم‌های بالای جدول، کنار نرویم. در حال حاضر مصدومیت محمودی و مرندی برطرف نشده است. طبق صحبتی که با پزشک تیم داشتم، سعی بر این است تا این دو برای بازی روز یکشنبه آماده شوند.


آخرین عناوین آخرین عناوین