Skip to Content

شناسه : 34463654
معاون فرماندار شهرستان خبر داد


معاون فرماندار اردکان در طی جلسه تدوین و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی از تکمیل زنجیره فولاد در این شهرستان تا 6 ماه آینده خبر داد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «مصطفی پوردهقان» در جلسه تدوین و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی شهرستان اردکان، گفت: این شهرستان دارای جمعیتی بالغ‌بر 98 هزار نفر است که با وسعت 24 هزار کیلومترمربعی حدود 33 درصد از وسعت استان یزد را به خود اختصاص داده است.

وی، افزود: اولین مزیت شهرستان اردکان داشتن نیروی انسانی خلاق و نخبه است که چندین سال در کنکور سراسری رتبه‌های ممتازی را کسب کرده است. ظرفیت‌های معدنی این شهرستان یکی دیگر از این مزیت‌هاست و بر اساس این دو مزیت سند چشم‌انداز شهرستان تدوین‌شده است.

معاون فرماندار شهرستان اردکان، تأکید کرد: بر اساس ظرفیت‌های معدنی موجود در شهرستان زنجیره فولاد شکل‌گرفته است و حلقه نهایی این زنجیره که شامل نورد فولاد است طی شش ماه آینده افتتاح‌شده و این زنجیره تکمیل خواهد شد.

وی، اظهار داشت: ما در شهرستان دغدغه بیکاری نداریم و نرخ بیکاری در بین مردان حدود سه و نیم درصد است. دغدغه ما بیکاری بانوان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است. ما به نسبت سایر شهرستان‌ها و بعضی از استان‌ها دغدغه اشتغال نداریم اما ازلحاظ کیفیت به واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی متصل هستیم و این موضوع، خلاقیت و تفکر افراد و کارآفرینی را از بین برده است که به‌عنوان نقطه‌ضعف درزمینهٔ اشتغال محسوب می‌شود.

پوردهقان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه روستایی و ابلاغ تسهیلات خوب و کم‌بهره به این مناطق، گفت: در حوزه گردشگری در روستاها ظرفیت و پتانسیل خوبی وجود دارد اما از آن‌ها به‌درستی استفاده‌نشده است که باید موضوع گردشگری روستایی فرهنگ‌سازی شود و کار مطالعاتی و علمی مناسبی در این راستا انجام شود.

وی در پایان، اظهار داشت: برخی از روستاهای شهرستان اردکان در برنامه ششم توسعه به‌عنوان روستای هدف برگزیده‌شده‌اند که باید به‌منظور جهت‌گیری‌های کلان اشتغال‌زایی در این روستاها و برای دستیابی به قابلیت‌ها و توانمندی‌های روستاهای هدف و ایجاد کسب‌وکار پایدار در این مناطق تلاش کرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین