Skip to Content

شناسه : 19698496


گروهی از زرتشتیان ایران برای پاس‌داری از «پیر سبز چک‌چک اردکان» طی نامه ای ، خواهان توقف ورود گردشگران غیر زرتشتی به این زیارتگاه شدند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از سایت اردکان تدبیر؛ گروهی از زرتشتیان ایران برای پاس‌داری از «پیر سبز چک‌چک اردکان» در برابر بی‌احترامی‌هایی که از سوی برخی از گردش‌گران غیرزرتشتی در روزهای نوروز ۱۳۹۵ خورشیدی با آن شده است، با نوشتن نامه‌ای خطاب به اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی زرتشتیان خواهان توقف ورود گردشگران غیر زرتشتی شدند.

متن این نامه در زیر آمده است:

" به یاری اهورامزدا

نماینده محترم ایرانیان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی

جناب آقای دکتر اسفندیار اختیاری

ضمن تبریک خجسته جشن نوروز به شما و همکیشان، ما امضاکنندگان این نامه مواردی را به آگاهی شما نماینده محترم می‌رسانیم و تقاضای توجه و رسیدگی از جانب شما را داریم.

نوروز امسال به گواهی تمام زرتشتیانی که از زیارتگاه مقدس پیرسبز بازدید کرده‌اند، این مکان مقدس زرتشتیان به واسطه ازدحام بیش از حد هم‌وطنان گردش‌گر و عدم رعایت آداب و مناسک متناسب با این مکان مقدس، از وضعیت ناراحت‌کننده و آزاردهنده‌ای برخوردار بوده است.

این وضعیت باعث رنجش و نارضایتی همه ما شده است و خواهشمندیم که در صورت امکان زیارتگاه پیرسبز موقتا و تا اطلاع ثانویه و تا ایجاد شرایط مناسب، از مدار گردش‌گری خارج شده و اجازه حضور هموطنان غیرزرتشتی تا فراهم شدن امکانات مناسب، منتفی تلقی شود.

درضمن خسارت وارده از این بازدیدهای بدون نظارت غیرقابل جبران می‌باشد، لذا خواهشمندیم هرچه سریعتر مانع از ادامه وضع موجود شوید تا هم از زیارتگاه محافظت شود وهم باعث رنجش خاطر همکیشان نگردد. "


آخرین عناوین آخرین عناوین