Skip to Content

شناسه : 31532555


يکي از طلبه هاي اردکاني نگاهی متفاوت به موضع اخیر ترامپ در مورد جمهوری اسلامی ایران را در يادداشت خود نوشته است.

به گزارش اردکان گويا؛ حجت الاسلام کمال مروتي در يادداشتي در خصوص سخنان ترامپ نوشت:
۱- معمول این است که دشمن شبهه ایجاد کند و ما به آن جواب دهیم. اما خداوند قانون های دیگری هم دارد. گاهی خدا از طریق خود دشمن به شبهات فاسد کننده جواب میدهد. یک نمونه همین موضع اخیر رئیس جمهور آمریکا.
 
۲- این موضع گیری، واکنش های زیادی داشت. اما نکته جالب تر که کمتر به آن توجه شد پاسخ ترامپ به دو شبهه فکری سیاسی جدی در سطح جامعه بود. دو تفکر اشتباه که سالها روشنفکران غربزده با هزینه فراوان در انواع رسانه ها و فضاهای علمی به ترویج و تقویت آن پرداختند و البته غربی ها نیز آن را تزریق میکردند. شاید اگر ما میخواستیم با کار تبیینی، این شبهات را جواب دهیم بسیار هزینه زمانی و انسانی داشت لکن «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.»
 
۳- اما آن دو شبهه و فکر خطا چه بود؟! یکی این حرف که شعار مرگ بر آمریکا از روی تعصب و غرور است و دیگری آنکه سازش با آمریکا، راه حل مشکلات است. دو اشتباهی که توسط بعضی از روی خیانت یا جهالت  ترویج شد.
 
۴- البته جواب های منطقی و مفصلی داده شد از جمله  بیان امام خامنه ای در دیدار سیزده آبان سال گذشته و روشنگری های بزرگواران دیگر لکن موضع اخیر ترامپ، پاسخ روشن و محکمی به این دو شبهه بود و دیگر برای هیچ انسان سلیم النفسی جای تردیدی نماند که اولا آمریکا با این همه بدعهدی راه حل مشکلات ما نیست و ثانیا مرگ بر آمریکا شعاری کاملا منطقی است بخاطر این همه خباثت ها و بدعهدی ها و جنایات و توهین ها.
 
۵- بخاطر این روشنگری بزرگ آمریکایی ها جا دارد روحانیون و دانشجویان کشور ما در گردهمایی های خود با فریاد مرگ بر آمریکا از او تشکر کنند چرا که امروز روز فریاد است همانگونه که رهبر عزیزمان سال گذشته فرمودند: «امام اگر امروز بود، همان فریاد ابراهیمی، همان فریاد بت شکن را امروز هم میزد؛ همان فریادی که ملّت را بیدار کرد و به انقلاب رساند.» ۱۳۹۵/۸/۱۲
 

آخرین عناوین آخرین عناوین