Skip to Content

شناسه : 29762581
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به اهمیت وظیفه قشر طلبه و روحانی در راه روشنگری جامعه گفت: روحانیون باید از نظر بینش سیاسی و اعتقادی غنی باشند.

به گزارش اردکان گویا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در مراسم معارفه فرمانده جدید پایگاه بسیج طلاب اردکان ضمن مقایسه شرایط کنونی جامعه نسبت به گذشته گفت: یک موقع جبهه علمی در پیش است و یک موقع جبهه جنگ سخت و گاهی جبهه جنگ نرم و کار فرهنگی، به همین خاطر کسانی می توانند در شرایط فعلی در بسیج خدمت کنند که حتماً از نظر فرهنگی و علمی در یک جایگاه مناسبی قرار داشته باشند.

وی افزود: وظیفه روحانیون تبیین شاخصه های حق و باطل و روشنگری است لذا آنها باید از نظر بینش سیاسی و اعتقادی غنی و در درجه قابل قبولی باشند.

امام جمعه اردکان گفت: گاهی مشاهده می شود که بعضی از طلاب و روحانیون ما از نظر فرهنگ، اعتقاد و بینش سیاسی و حتی بینش دینی دچار شبهه هستند و از این شبهات تأثیر می پذیرند و ما باید ابتدا از خودمان و حوزه های علمیه به عنوان خانواده شروع کنیم و این بینش را بالا ببریم تا بتوانیم در جامعه روشنگری داشته باشیم.

وی اظهار داشت: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری باید در کنار روشنگری در جامعه ضمن داشتن انصاف و اخلاص در سخنرانی ها وحدت را نیز حفظ کنیم و از نظام و انقلاب با تمام توان خود دفاع کنیم.

حجت الاسلام شاکر گفت: روحانیون علاوه بر اینکه باید بتوانند به شبهات پاسخ دهند باید در انتقال مطالب سلیقه داشته باشند تا بتوانند رابطه خوبی را با مردم برقرار کنند.

انتهای پیام/ ا.م


آخرین عناوین آخرین عناوین