Skip to Content

شناسه : 29248253
سرپرست گمرک یزد خبر داد


سرپرست گمرک یزد از رشد 29 درصدی صادرات استان یزد در سالجاری خبر داد.

به گزارش اردکان گویا، نشست مدیران دستگاه های اقتصادی یزد با حضور سرپرست جدید گمرک استان در این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک یزد، مهرداد پیرحیاتی، سرپرست گمرک یزد در این نشست با بیان اینکه در این اداره کل امکانات حداقلی برای کارکنان رعایت نشده و انجام نگرفته است اظهارداشت: در شرایطی که روستاهای استان آب لوله کشی دارند اما گمرک یزد آب آشامیدنی ندارد و با دبه های 20 لیتری آب می آورند.

سرپرست گمرک یزد با اشاره به اینکه سرانه اضافه کار کارکنان گمرک یزد رقم بسیار پائینی است اظهارداشت: گمرک یزد خانه های سازمانی بسیار اندکی دارد  و از کمبود شدید نیروی انسانی رنج می برد.

پیرحیاتی  با بیان اینکه کمبود امکانات و رفاهیات در گمرک یزد اکنون به ایرادهای سیستمی و فنی تبدیل شده است، تصریح کرد: من برای کار، فعالیت و تغییر وضعیت موجود به گمرک یزد آماده ام و در این زمینه نیازمند حمایت مسئولان از مجموعه گمر ک هستم.

سرپرست گمرک یزد در بخش دیگری از سخنانش به تحلیل تجارت خارجی استان در 2 ماهه ابتدائی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن پرداخت و گفت: در 2 ماهه ابتدائی سال جاری3 هزار و 354 تن کالا به ارزش 13 میلیون و 835 هزار دلار از گمرک  یزد به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن از نظر ارزش 9 درصد رشد و از نظر وزن 11 درصد کاهش داشته است.

وی رشد ارزش واردات استان را از دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی دانست و اظهارداشت: با راه اندازی سامانه های الکترونیکی از کم اظهاری در گمرک جلوگیری شده و اکنون شاهد رشد ارزش واردات گمرک یزد هستیم.

پیرحیاتی ادامه داد: عمده وارد گمرک یزد مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی استان است که اکثر آن از کشورهای اروپائی وارد کشور می شود.

سرپرست گمرک یزد در ادامه به عملکرد صادراتی گمرک یزد پرداخت و گفت: در دو ماهه نخست سال جاری بیش از 352 هزار تن کالا به ارزش 79 میلیون دلار از گمرک یزد به خارج کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن از نظر ارزش 19 و از نظر وزن 29 درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: گمرک یزد روزانه بطور میانگین 100 تا 150 اظهارنامه صادراتی دارد و 600 وسیله نقلیه سنگین از گمرک یزد به مقصد سایر کشورها بارگیری می شود.

سرپرست گمرک یزد در همین زمینه به رتبه برتر استان در تولید محصولات گلخانه ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود رتبه ممتاز یزد در تولید محصولات گلخانه ای اما متاسفانه حتی یک خیارسبز از گمرک یزد به خارج کشور صادر نمی شود و صادرات از مرزهای دیگر صورت می گیرد. علی نمازی، مدیرکل امور اقتصاد و دارائی استان یزد در این نشست با تبریک انتصاب سرپرست جدید گمرک یزد اظهارداشت: مجموعه مدیران دستگاه های وزارت امور اقتصاد و دارائی آماده کمک به مجموعه گمرک هستند.

وی ادامه داد: تاکنون 12 نشست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصاد و دارائی تشکیل شده و این مجموعه آماده همکاری با مدیریت جدید گمرک یزد است و امیدواریم با پشتکار مدیریت جدید  مشکلات در کوتاه مدت برطرف شد.

گفتنی است، در این نشست که مدیرکل امور مالیاتی استان یزد، سرپرست شعب بانک ملی در استان، دبیر شورای هماهنگی بیمه های استان و مدیر بیمه ایران در استان، مدیراموال تملیکی حضور داشتند هریک از اعضا به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

 


 


آخرین عناوین آخرین عناوین