Skip to Content

شناسه : 30464177
معاون توسعه مشارکتهای کمیته امداد استان یزد خبر داد


نیکوکاران یزدی در چهار ماهه نخست سال جاری 9 میلیارد و 836 میلیون ریال زکات دادند، این در حالی است که در بخش زکات واجب میزان زکات پرداختی در مقایسه با مدت مشابه در سال 95 ، رشد 20 برابری داشته است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ غلامرضا مشعلچی، معاون توسعه مشارکت های مردمی استان یزد در گفتگو با یزدامروز؛ با بیان اینکه از ۷۶۸ روستای سطح استان، ۱۷۷ روستا مشمول پرداخت زکات هستند، گفت: نیکوکاران یزدی در چهار ماهه نخست سال جاری 9 میلیارد و 836 میلیون ریال زکات دادند، این در حالی است که در بخش زکات واجب میزان زکات پرداختی در مقایسه با مدت مشابه در سال 95 ، رشد 20 برابری داشته است.

وی با بیان اینکه هشت میلیارد و 696 میلیون ریال زکات دریافتی مستحبی و مابقی آن واجب بوده است، افزود: : 61 درصد زکات جمع آوری شده برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان و 39 درصد نیز در زمینه احداث و تکمیل پروژه های عام المنفعه در چهار ماهه ابتدای سال جاری اختصاص یافته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی استان یزد ادامه داد: شش میلیارد ریال از زکات جمع آوری شده برای تامین جهیزیه،کمک معیشت، درمان و مسکن نیازمندان و سه میلیارد و 836 میلیون ریال در زمینه احداث و تکمیل پروژه های عام المنفعه شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم و حوزه علمیه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۵۴۶ نفر از عاملین افتخاری روستایی و شهری در خصوص جمع آوری زکات با کمیته امداد همکاری دارند، افزود: تلاش های مطلوبی جهت افزایش جمع‌آوری زکات به ویژه در زمینه کشاورزی به عنوان اولویت‌های شورای زکات استان انجام شده است.

مشعلچی خاطر نشان کرد: طی این مدت از مجموع زکات جمع آوری شده، بیش از چهار میلیارد ریال مربوط به زکات فطریه عام و سادات، پرداختی توسط مردم استان یزد به کمیته امداد بوده است.

وی در خصوص  سایر فعالیت‎های حوزه مشارکت‎های مردمی هم گفت: این حوزه در بیش از ۴۵ سرفصل کاری مشغول به ارائه خدمات است که جمع‎آوری صدقات، طرح رضوان(کمک به احداث منازل مددجویی)، طرح اکرام ایتام، محسنین(حمایت از نیازمند غیر یتیم)، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، نذر قربانی، عقیقه از جمله این طرح های مشارکتی بوده و تمامی کمک های جمع آوری شده مردمی در استان صرف امور نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در همان شهرستان می شود.

انتهای پیام/ح


آخرین عناوین آخرین عناوین