Skip to Content

شناسه : 34105858
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد


مدیر کل اوقاف و امور خیریه یزد، بیان کرد: از ابتدای سال 1397 تاکنون، هفت فقره وقف جدید در سطح استان به ثبت رسید که نشان دهنده توجه یزدی ها بیش از گذشته به سنت حسنه وقف می باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین زارع زاده» در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه، افزود: بیشتر موارد وقف مربوط به حوزه کشاورزی و مناطق روستایی است.

وی جایگاه استان را از نظر تعداد موقوفه در رتبه پنجم و از نظر تعداد رقبه در رتبه دهم در کشور عنوان کرد و ادامه داد: 67.5 درصد موقوفه های استان مربوط به بخش کشاورزی است و درآمدزایی لازم را ندارد.

وی با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف اظهار کرد: در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفند 1396 تا 13 فروردین ماه 1397، 100 هزار نفر مسافر در اماکن اقامتی زیر نظر این اداره کل اسکان یافتند.

مدیرکل اوقاف یزد افزود: طرح آرامش بهاری شامل برگزاری مسابقه های فرهنگی، مشاوره، پاسخگویی به شبهه ها، تبلیغ چند رسانه ای و خمیه های معرفت است که با شرکت 560 هزار نفر در 60 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار شد.

زارع زاده با بیان استقبال 50 هزار از 30 خیمه معرفت در سراسر استان، ادامه داد: در لحظه تحویل سال 1397، 55 هزار نفر در امامزادگان استان حضور داشتند.

وی، اضافه کرد: 90 مبلغ اعزامی از قم و 50مبلغ دینی از استان در قالب طرح آرامش بهاری در غرفه های خیمه معرفت پاسخگوی پرسش های شرعی مراجعه کنندگان بودند.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد ، امسال برای نخستین بار مبلغان اعزامی از قم ارزیابی شدند و برترین ها مورد تجلیل قرار گرفتند.

زارع زاده افزود: اختتامیه طرح آرامش بهاری سه شنبه هفته جاری در امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد برگزار می شود.

این مقام مسئول در پایان گفت که 64 مورد وقف جدید در استان به ثبت رسید و شهرهای یزد، تفت و اردکان با 17، 15 و 9 مورد وقف بیشترین تعداد موقوفه را داشتند و از مجموع وقف ها 6 مورد وقف قرآنی بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین