Skip to Content

شناسه : 34188549
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خبر داد


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، اذعان داشت: شهرستان اردکان با بیش از 1700 موقوفه از لحاظ تعداد موقوفات و درآمد حاصل از آن در جایگاه دوم در سطح استان دارالعباده ی یزد قرار دارد.

به گزارش اردکان گویا؛ «حجت‌الاسلام و المسلمین حسین زارع زاده» در حاشیه اولین برنامه ملاقات عمومی با مردم شهرستان اردکان در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس هدف از این اقدام را تکریم ارباب‌رجوع، بررسی بهتر مسائل و مشکلات مردم در زمینهٔ وقف و موقوفات و همچنین ارتباط گسترده‌تر با مردم خصوصاً افرادی که امکان پیگیری امور خاص خود با مراجعه به مرکز استان را ندارند، بیان کرد و افزود: امیدوارم که این اقدام باعث رفع دغدغه اهالی ساکن در شهرستان‌های استان گردد.

وی، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، جلسه ملاقات عمومی جهت طرح مشکلات مردمی روزهای یکشنبه هر هفته دریکی از بقاع متبرکه شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد که در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم به مردم هر شهرستان انجام خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد ابراز امیدواری کرد این اقدام، سنگ بنای خیری جهت حضور سایر مسئولین در شهرستان‌های تابعه و پیگیری امور مردم باشد.

وی، اظهار داشت: در این دیدار، مراجعین در زمینه‌های مختلف مانند مساجد، آب‌انبار، متولیان موقوفات، بقاع متبرکه و معاونت بهره‌وری اقتصادی به بیان مشکلات خود پرداختند.

زارع زاده، گفت: شهرستان اردکان با بیش از 1700 موقوفه ازلحاظ تعداد موقوفات در رتبه دوم استان قرار دارد و ازلحاظ درآمدی هم در جایگاه دوم قرار دارد. این شهرستان در حوزه موقوفات ظرفیت‌هایی دارد که هنوز به فعلیت نرسیده و به حال خود رهاشده است.

وی، افزود: اولویت کاری سازمان اوقاف در سال جدید سرمایه‌گذاری در حوزه موقوفات است و ما در سفر به شهرستان‌ها از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود نیز بازدید می‌کنیم. از همین‌جا از بخش خصوصی و سرمایه‌گذارانی که بضاعت مالی خوبی دارند و مایل‌اند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند دعوت می‌کنیم که در این زمینه وارد شوند زیرا وقف، بارزترین مصداق باقیات‌الصالحات است. اگر بخواهیم کاری ماندگار شود و تا قیام قیامت اثر داشته باشد بهترین کار این است که با توجه به نیازهای امروز در فضای جامعه وقف کنیم. امروز در حوزه اشتغال، ازدواج، مسکن، فضاهای فرهنگی و وقف‌های قرآنی بیشترین نیاز وجود دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در پایان با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در ایام عید نوروز امسال، گفت: غرفه‌های ایجادشده در امامزاده سید نورالدین احمد (علیه‌السلام) و بقعه متبرکه سید هاشم شهرستان اردکان در ارزیابی که در سطح استان انجام‌شده است دارای کیفیت بسیار مناسبی بود که جا دارد از دوستانی که در این زمینه تلاش کردند تشکر و قدردانی کنم.

گفتنی است که ظهر یکشنبه اولین جلسه ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات در حوزه وقف، موقوفات و بقاع متبرکه شهرستان اردکان با حضور مسئولین ستادی این اداره کل در محل بقعه متبرکه حوض عباس اردکان برگزار شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین