Skip to Content

شناسه : 25926340


نشست رئیس اداره ورزش و جوانان اردکان با متخصص طب ورزشی، ریاست و مدیریت بیمارستان ضیایی اردکان، در خصوص راه اندازی بخش پزشکی ورزشی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش اردکان گويا، ورزش به عنوان یک راه پیشگیری و مکمل درمانی در بسیاری از بیماری های قلبی عروقی، دیابت، تفسی و اسکلتی شناخته می شود. در بسیاری از مراکز درمانی در سراسر دنیا مراکزی تحت عنوان پزشکی ورزشی وجود دارد که با مانیتورینگ دقیق بیمار زیر نظر متخصصان مربوطه نقش بسزایی را در بهبود موثر و سریع بیماران در محیطی آرامش بخش و بدور از استرس های درمانی برعهده دارند. 

در این مراکز  بیماران ارجاع داده شده از متخصصان مختلف، فعالیت های ورزشی را زیر نظر کادر متخصص با هدف افزایش توانمندی های عملکردی انجام می دهند.

با توجه به گسترش روزافزون بیماری های قلبی عروقی، دیابت، مشکلات ساختاری و چاقی و نگاه ویژه مدیریت بیمارستان ضیایی به مقوله ورزش رایزنی های اولیه در خصوص فعال نمودن این مرکز با آقای دکتر شکاری متخصص پزشکی ورزشی و همراهی اداره ورزش صورت گرفت و پس از برگزاری دومین جلسه در این رابطه مقرر شد تا فضا و تجهیزات لازم در این خصوص پیش بینی و برآورد هزینه شود تا گام های نهایی در خصوص راه اندازی این مرکز صورت پذیرد.

شایان ذکر است این مرکز علاوه بر بحث درمانی بیماران در زمینه چک آپ ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای و بازتوانی آنها می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

 


آخرین عناوین آخرین عناوین