Skip to Content

شناسه : 16296294
فواد ایزدی:


استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت:دولتمردان یا مطالب نامه رهبری را درست متوجه نشده‌اند یا اگر متوجه شده‌اند در حوزه عمل یا اجرا مشکل دارند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا، فواد ایزدی،استاد دانشگاه مطالعات جهان دانشگاه تهران درگفت‌وگو با خبرنگار صبح توس،درخصوص نامه رهبری به رئیس جمهور درباره برجام،اظهار داشت:کاملاً مشخص بود که نامه رهبری اتفاقاتی را برای برجام ترسیم کرده است.

وی ادامه داد: نامه مقام معظم رهبری، نامه‌ای صریح و دقیق بود که جای هیچ گونه شبهه ای برای کسی باقی نمی‌گذارد.

با توجه نوع نگارش نامه رئیس جمهور، احساس میشود تعهد لغو تحریم ها از سوی آمریکا و اروپا داده شده

ایزدی در پاسخ به این سوال که آمادگی دولت را برای جلوگیری از نفوذ دشمن در پسابرجام با توجه به نامه رهبری چگونه ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: بعد از نامه مقام معظم رهبری، عکس‌العمل‌هایی که از دولتمردان در این چند روز شاهد بودیم، امیدی را در ذهن انسان ایجاد نمی‌کند.

وی به بحث تعهد مکتوب آمریکا و اروپا برای لغو تحریم‌ها در نامه رهبری اشاره کرد و بیان کرد: اگر نامه رئیس‌جمهور را مطالعه کنید، احساس خواهید کرد که آمریکا و اروپا این تعهد مکتوب را برای لغو تحریم‌ها داده‌اند در صورتی که این تعهد هنوز داده نشده است و از اینگونه موارد در دولت زیاد است.

تعریف دولت از اقتصاد، اقتصادی تنیده شده با غرب است

کارشناس مسائل بین‌الملل به هشدار رهبری درباره نفوذ اقتصادی اشاره کرد و گفت: زمانی که رهبری درباره نفوذ اقتصادی هشدار می‌دهند، مسئولین ارشد دولتی تعریفشان از اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که اقتصاد ایران و غرب با اقتصاد جهانی در هم تنیده باشد و از یکدیگر تفکیک پذیر نباشد.

وی تأکید کرد:اگر کسی با این تفکر بخواهد به فعالیت خود ادامه بدهد، به طور قطع،راه نفوذ را برای طرف مقابل در زمینه‌های اقتصادی،سیاسی و فرهنگی باز خواهد کرد.

فواد ایزدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نکات مهمی درباره نفوذ دشمن در نامه خود و سخنرانی های دیگر مطرح کرده اند،خاطر نشان کرد: دولتمردان یا مطالب نامه رهبری را درست متوجه نشده اند یا اگر متوجه شده اند در حوزه عمل یا اجرا مشکل دارند.


آخرین عناوین آخرین عناوین