Skip to Content

شناسه : 33430025


دوره آموزشی آشنایی با بیماری های واگیر دار و راههای کنترل و پیشگیری از آن ویژه مسئولان فنی و مربیان مراکز روزانه و شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی در اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا؛

دوره آموزشی آشنایی با بیماری های واگیر دار و راههای کنترل و پیشگیری از آن با هدف افزایش آگاهی مراکز درخصوص نحوه تشخیص، درمان و پیشگیری از این بیماریها برای مسئولان فنی و مربیان مراکز روزانه و شبانه روزی بهزیستی با همکاری شبکه بهداشت و درمان اردکان در این شهرستان برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی مطالبی از جمله آموزش بهداشت عمومی، حفاظت فردی، اماکن پرخطر، راه های ورود و مقابله با بیماری های واگیر دار به فراگیران آموزش داده شد.

کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در این کارگاه آموزشی بر اهمیت شناخت بیماری های واگیردار تاکید کرد و اظهار داشت: شیوع بیماری‌های نو پدید در دهه‌های اخیر و تاثیر این بیماری‌ها بر سلامت افراد جامعه، لزوم آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص راه‌های پیشگیری، کنترل و درمان آن‌ها را ضروری کرده است.

مروتی با اشاره به زندگی دسته جمعی در مراکز بهزیستی و  شیوع این بیماریها گفت: نحوه شناسایی و کنترل این بیماریها خیلی مهم و ضروریست و با توجه به اینکه علت اصلی بوجود آمدن این بیماریها عدم رعایت بهداشت فردی است اولین قدم در پیشگیری از این بیماریها در مراکز  رعایت بهداشت فردی و آموزش همگانی است .


آخرین عناوین آخرین عناوین