Skip to Content

شناسه : 32527405


اجرای طرح «پائیزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست...» که از دوم آذر آغاز شده بود به پایان رسید. پر فروش‌ها کدام بودند؟

به گزارش اردکان گويا به نقل از یزد رسا، در این طرح استان های تهران، اصفهان، قم، خراسان رضوی، فارس، کردستان، کرمان، آذربایجان شرقی، مازندران و یزد از بین ۳۱ استان مشارکت کننده در فهرست برترین استان ها به لحاظ مشارکت تعداد بالایی از کتابفروشان قرار گرفتند. معرفی کوتاهی داریم از ده کتاب پر فروش این طرح:

«ملت عشق»
نویسنده: الیف شافاک / ترجمه: ارسلان فصیحی
تعداد فروش: ۳۷۶۶ جلد
درباره کتاب: اللا روبینشتاین، نام شخصیت اصلی این رمان است که پس از بیست سال زندگی مشترک، یک روز تصمیم می‌گیرد تا روند زندگی روزمره خود را تغییر دهد و همین تغییر سفری بی‌بازگشت را برای او رقم می‌زند که در آن با تاریخ زندگی مولانا، شمس تبریزی، کیمیا خاتون و چند تن دیگر هم‌داستان می‌شود.

«جزء از کل»

نویسنده: استیو تولتز / ترجمه: پیمان خاکسار
تعداد فروش:  ۱۷۴۵ جلد
درباره کتاب: داستان در میانه‌ شورشی در زندان آغاز و در یک هواپیما تمام می‌شود و حتی یک صحنه‌ فراموش‌شدنی در این بین وجود ندارد. یک کمدی سیاه و جذاب که هیچ چاره‌ای جز پا گذاشتن در دنیای یخ‌زده‌اش ندارید.

«من پیش از تو»

نویسنده: جوجو مویز / ترجمه: مریم مفتاحی
تعداد فروش: ۱۵۰۲ جلد
درباره کتاب: موضوع این رمان موضوع جوان ورزشکاری است که در اوج سلامت و ثروت به سر می‌برد و در پی یک تصادف قطع نخاع می‌شود و روی صندلی چرخ‌دار می‌نشیند. این مساله زندگی او را دگرگون می‌کند.

«قهوه سرد آقای نویسنده»

نویسنده: روزبه معین
تعداد فروش: ۱۰۶۵ جلد
درباره کتاب: این کتاب ماجرای یک نویسنده به نام آرمان روزبه و یک دختر روزنامه نگار است. کتاب با یک خاطره از دروان کودکی آرمان شروع می شود. خاطره ای که در ادامه اساس اتفاقات بعدی کتاب است. ماجرا از این قرار است که آرمان در کودکی عاشق دختری می شود که ۱۵ سال از خودش بزرگتر است و برای تمرین پیانو به خانه پیرزن همسایه می آید. آرمان که عاشق رفت و آمد این دختر برای یادگیری پیانو است. اما پیرزنی که به این دختر پیانو آموزش می دهد یک آهنگ بیشتر نمی داند و بنابراین آرمان تصمیم می گیرد نت های موسیقی آن ها را دست کاری کند تا آموزش پیانو مدت زمان بیشتری طول بکشد.

«دختری که رهایش کردی»

نویسنده: جوجو مویز / ترجمه: کتابون اسماعیلی
تعداد فروش: ۱۰۱۵ جلد
درباره کتاب: داستان کتاب دختری که رهایش کردی درباره یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است که دو زندگی، دو انسان، دو کشور و دو سرنوشت را به هم ربط داده است. در حالی که این دو انسان در دو عصر متفاوت زندگی می کنند اما شباهت های زیادی با هم دارند. جسارت و شجاعت و جنگیدن برای ارزش های خود، صفاتی هستند که در رمان دختری که رهایش کردی خوب و پسندیده تلقی می شوند و جوجو مویِز نشان می دهد که چگونه قهرمانان داستان با اتکا به این صفات به اهداف خودشان دست می یابند و چگونه در حالی که امیدشان را از دست دادند از جنگیدن دست بر نداشته و همچنان تلاش می کنند.

«پس از تو»

نویسنده: جوجو مویز / ترجمه: مریم مفتاحی
تعداد فروش: ۹۷۷ جلد
درباره کتاب: در این رمان راوی دختری جوان با نام لوسیا کلارک است، دختر پرستاری که درهای دنیای بزرگتری به رویش گشوده شده است و سعی دارد تا با عبور از آنها زندگی را از سر بگیرد و آهنگی دیگر از بودنِ خویش بنوازد. لوسیا که اینک تحول عظیمی در او رخ داده است، با تجربه جدیدی رو به رو می‌شود و شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که یک بار دیگر در آزمون زندگی شرکت می‌کند و بر سر دوراهی می‌ایستد. در نهایت مجبور می‌شود انتخابش را انجام داده و بزرگترین تصمیم زندگی‌اش را بگیرد.

«بیشعوری»

نویسنده: خاویر کرمنت / ترجمه: محمود فرجامی
تعداد فروش: ۸۹۹ جلد
درباره کتاب: این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بله، بیشعوری! و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود.

«سمفونی مردگان»

نویسنده: عباس معروفی
تعداد فروش: ۸۸۸ جلد
درباره کتاب: سمفونی مردگان داستان زندگی یک خانواده است که در اردبیل در اواخر سلطنت رضا شاه زندگی می کنند. کتاب از ۴ فصل تشکیل شده که هر فصل از زبان یک راوی نقل می شود. پدر خانواده «جابر اورخانی» مغازه آجیل و خشکبار فروشی در بازار اردبیل دارد. بچه هایش به ترتیب یوسف، آیدین و آیدا ، و اورهان هستند که دخترش آیدا، با آیدین دوقلوست. اورهان که بیشتر از سایرین به پدر در اداره مغازه کمک می کند، مورد علاقه اوست و مادر آیدین را بیش از فرزندان دیگرش دوست دارد.

«تام کیتس ۱»

نویسنده: لیز پیشون / ترجمه: بهرنگ رجبی
تعداد فروش: ۸۳۶ جلد
درباره کتاب: تام گیتس، پسربچه شیطان و شخصیت اصلی این کتاب، به نقاشی علاقه زیادی دارد و مرتب نقاشی می کشد. او در زمان هایی که معلم اش به او چشم غره نمی رود، نقاشی می کشد و روش های جدیدی برای اذیت کردن خواهرش دلیا پیدا می کند. معلم های تام فکر می کنند او زود حواسش پرت می شود و تمرکز ندارد ولی تام فکر می کند آن ها کم لطفی می کنند که چنین فکری می کنند.

«هنر شفاف اندیشیدن»

نویسنده: رولف دوبلی / ترجمه: عادل فردوسی‌پور
تعداد فروش:  ۷۷۷ جلد
درباره کتاب: این کتاب در ۹۹ بخش مختلف که هر کدام عنوان‌ و موضوع مجزایی دارند به بررسی دقیق استدلال‌های معیوبی می‌پردازد که منجر به تکرار اشتباهات از طرف اشخاص، حرفه‌ها و ملت‌ها می‌شود. دوبلی در این کتاب، دستورالعملی برای شادمانی ارائه نمی‌دهد، بلکه شناختی درمورد چگونگی کارکرد ذهن ارائه می‌کند.

انتهای پیام/س*


آخرین عناوین آخرین عناوین