Skip to Content

شناسه : 35246972
جانشین ناحیه مقاومت بسیج اردکان:


جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان ضمن تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: دفاع مقدس حماسه‌ای بی‌بدیل از بصیرت و ولایتمداری فرزندان ملت ایران اسلامی است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «سرهنگ حسین هاتفی» در طی جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء والامقام، گفت: هشت دفاع مقدس با نقش‌آفرینی جوانان و نوجوانان کشور و با بصیرت، ولایتمداری و شعور سیاسی که این جوانان داشتند رقم خورد.

وی، افزود: دفاع مقدس یک حادثه و معجزه الهی بود که باعث استقلال و عزت مردم و کشور ما و موجب پیشرفت و شکوفایی میهن عزیز ما در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، نظامی و اقتدار ما در جهان شد.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان، گفت: در دوران دفاع مقدس و پس‌ازآن با وحدت نیروهای مردمی و نیروهای مسلح توانستیم جایگاه خوبی را در سطح منطقه و جهان به دست بیاوریم و امروز با بصیرت و همگرایی اقوام، ادیان، مذاهب و اقشار مختلف جامعه در مقابل استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه ایستاده‌ایم.

وی، اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و همه باید درراه حفظ و نشر این ارزش‌ها تلاش کنیم. هشت سال دفاع مقدس حماسه‌ای بی‌بدیل از نقش‌آفرینی‌های فرزندان ملت غیور و خداجوی ایران اسلامی است که با بصیرت الهی، شعور سیاسی و پیروی از ولایت‌فقیه حاصل شد.

هاتفی، گفت: در برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید تبیین نقش مدیریت کارآمد ولایت‌فقیه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، قدرت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد بازدارندگی در مقابله با تهدیدات، نقش بصیرت، مقاومت، وحدت و همگرایی اقوام مختلف جامعه در مقابله با استکبار، نهادینه‌سازی روحیه ولایتمداری، ایثار و شهادت، نقش همبستگی ملی و روحیه وفاق و همدلی در پویایی جامعه به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام ماه محرم الحرام، افزود: باید با نهادینه‌سازی روحیه ولایتمداری و ایثار رزمندگان اسلام، تأثیر آن را در بیداری اسلامی و نهضت‌های مقاومت در سراسر جهان که از فرهنگ عاشورایی و انقلابی سرچشمه می‌گیرد برای همگان تبیین شود.

این مقام مسئول، گفت: تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس و تداوم آن به‌عنوان الگوی راهبردی در زمان حال و آینده کشور از دیگر اهداف ما در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی در پایان، افزود: رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، برگزاری نشست‌های معرفتی با عنوان حماسه ماندگار در مدارس، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، برنامه شب خاطره در هیئت‌های مذهبی و مساجد، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، پیاده‌روی خانوادگی، اعزام اکیپ درمانی بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس و مدافعان حرم ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان اردکان است.

آخرین عناوین آخرین عناوین